Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért használják még mindig a...

Miért használják még mindig a japánok a kanjit?

Figyelt kérdés

Hello!


Egy rendkívül egyszerű és logikus kérdésem van:

Miért használják a japánok még mindig a kanjit?


Tudtommal (nem tudok japánul de szeretnék megtanulni) csak katakanával le lehet írni az egész nyelvet. Mi szükség van a kanjira, és vele együtt 3 ezer használatos (és összesen 50 ezer) jelképre?


Nem lenne sokkal egyszerűbb megszabadulni a kanjitól és pl bevezetni egy egyszerűbb írásrendszert (lásd Korea: Hanja -> Hangeul) vagy egyszerűen nélkülözni és hagyni mindent a kanákra?


Köszi!


2013. aug. 10. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés. Én tanulok japánul, szóval tudom hogy nem egyszerű megtanulni (igazából nem nehéz csak sokat kell magolni).

Elvileg úgy volt, hogy kínai írásból vették át és a hiragana az már az egyszerűsítés (ragozás, meg ami szavakat nem kanjival írnak, arra használják).

Nem hiszem hogy bármiféle minisztérium ami a nyelvápolással foglalkozik, ilyesmiben akarna intézkedni.

Tudnék okokat felsorolni de egyik sem meggyőző érv.

Pl, leírni nem feltétlenül tart kevesebb ideig, de kisebb helyet foglal a már leírt szöveg. Ennél jobb nem jut eszembe.

Nem hiszem hogy japánban foglalkoznának ezzel szóval valószínűleg soha nem kapsz valós választ a kérdésedre.

2013. aug. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a kandzsiknak jelentésük van. Ha más irással irnák át,bizonyos esetekben sokféleképp lehetne értelmezni 1-1 mondatot, sok az ugyanolyan hangalakú szó ezekben a kandzsik tesznek különbséget. Valamint egyértelműbb hogy hol van egy szó vége és hol kezdődik a másik :)
2013. aug. 11. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a másodikhoz. Egyrészt sok hasonló kiejtéső, mégis más jelentésű szó van (pl. "kami" = haj, papír, isten), plusz nagyon összefolyna a szöveg, ha minden szótagírással lenne, mert jelenleg nem tesznek szüneteket a szavak közé, (bár lehet, ha bevezetnék, könnyebb lenne), és a kanjik segítenek láttatni hogy hol kezdődik egy új szó.

Meg én úgy hallottam, büszkeségből is megtartják, mert szép :)

2013. aug. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első és másodikkal értek egyet, de fordítsuk meg: Mi miért használunk j-t és ly-t? :D
2013. aug. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkodtam. Egyébként a kínaiaknál már egyre inkább divatba jön a latin írás, a pinyin. Pedig ott is megkeverheti a jelentéseket.

Igazából a többjelentésű szavakra is ki lehetne találni valamit. Más nemzetek is megoldották.

2013. szept. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Milyen szép is lenne, ha nem kellene őket megtanulni. Ugyanakkor a nyelv az egyik legegyedibb és legkülönlegesebb értékét veszítené el. Nagyon sok vita volt ezzel kapcsolatban, szabályozták a megtanulandó/mindennapos kanjikat, és igazából a mai állás szerint (2010-es döntés) 2000 egynéhány kanjit kell megtanulniuk a japánoknak. De igazából egy olyan 1300-al már elolvashatsz egy reggeli újságot :)


Amúgy ahogy előttem is írták, a hiragana az, amit a kanjikkal együtt használnak, a katana az idegen szavak átírására használatos.


Amúgy nem hiszem, hogy a közeljövőben eltörölnék. A kulturális örökségük része, hiába tartják sokan feleslegesnek, még így is magas azoknak a száma, akik így tartják jónak.

2013. szept. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!