Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek is borzalmas a...

Szerintetek is borzalmas a német nyelv?!

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon jól hangzik, főleg pl zenékben (lásd: Die Toten Hosen számok)... Van ismerősöm, aki szerint nagyon jól hangzik, de olyan is van, aki szerint borzalmas...

Szerintetek???



2013. júl. 25. 11:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem is ronda.Olyan makogás jellege van.
2013. júl. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
65%
Általánosban magamtól kezdtem el külön tanulni, aztán középsuliban is a németet választottam, mert szerettem. Most már nem tudom, hogy mi tetszett annyira benne, mert már én sem találom szépnek.
2013. júl. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%
Nekem tetszik :) ellenben az angol nagyon nem, még ha hasznos is (persze azért tudok angolul)
2013. júl. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem szörnyű.
2013. júl. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
51%
2013. júl. 26. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem egy gyönyörü, ferfias nyelv! Nincs meg egy ilyen ferfias nyelv mint a nemet.

Inkabb azt mondanam,hogy nem dallamos mint a latin nyelvek mint pl. a francia,spanyol.

En nagyon szeretem a nemet nyelvet es beszelem is,de meg mindig nem tanultam meg anyanyelvi szinten, nem olyan könnyü megtanulni mint ahogy sokan mondjak a hülye nevelök miatt (der,die,das)

2013. júl. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nekem általános sulis koromban nem annyira tetszett a német.Mikor mondta egy-két ismerős,családtag hogy nem lenne rossz németül is megtanulni,annyira nem tetszett az ötlet,vagyis voltak nyelvek amik jobban tetszettek.


Most,most gimis vagyok,de már nincs semmi bajom a némettel.Régebben nem tetszett a kiejtése,de mikor sokat hallgattam (magamtól,nem pedig muszájból) a nyelvet,akkor rájöttem hogy nem is olyan rossz.És végül megtetszett.

Amúgy angolt meg franciát tanulok (meg 2 másik nyelvet:orosz,svéd),de ha most már azt se bánnám ha meg kéne tanulnom.Mert nincs bajom vele.

Biztos furcsa lesz,hogy ezt írom,de volt amikor nagyon szívesen beszéltem volna németül,szívesen nekiálltam volna a tanulásának.De persze máig se tanulok németet,legfeljebb később.


Összefoglalva:szerintem nem borzalmas.


Sokan tartják borzalmasnak,vannak akik nem,de ízlés kérdése.Meg az is számít hogy ki utálta meg,ki az akivel talán egy tanár utáltatta meg,van aki azért nem szereti,mert nem megy..Szóval többféle variáció van.


Az ízlésre visszaérve:előfordul akinek a francia,orosz vagy az angol nem tetszik.Mindhárom lehetőséggel találkoztam már.Sőt,volt aki a spanyolt cigány nyelvnek nevezte,ez amúgy szerintem nem illik rá.

Nekem különben ezekkel a nyelvekkel sincs bajom,mivel ezeket tanulom,és szeretem őket.

2013. júl. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Evele123 ***** válasza:
89%
2013. júl. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
100%
Nem olyan rossz az, főleg ha németek körül nőttök fel.. Mondjuk tényleg utálatos dolog ha egy német hadar.. Nem lehet megérteni egy szavát sem, de nem számít. Én szeretem.
2013. aug. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 colouredvision válasza:
100%

Szerintem nem borzalmas.


Angollal kezdtem, gimnáziumban pedig lehetett választani, hogy mi lesz a második nyelv, volt a német és az olasz. Olaszt tanultam volna, de az utolsó pillanatban a német mellett döntöttem. Nem bántam meg, mert egy nagyon kedves tanárnő tartotta az órákat, motivált, szerintem jól tanította a nyelvet. Csoporttársaim nagy része nem volt oda a németért, de én már az elején megszerettem.


Írták már előttem, nekem is tetszik, hogy nagybetűvel kezdik a főneveket. Én pont, hogy imádom ezeket az igazán németes szavakat. :D Pl. Geschwindigkeitsbegrenzung :DDD

Az is egy tök jó dolog, mikor egy elsőre totál bonyolultnak tűnő nyelvtani szabályt megértesz és használni is tudod. :) Szoktam német zenéket is hallgatni.


[link] 1000 ok a német mellett. :DDD


Lényeg, hogy nekem egyáltalán nem borzalmas és nem is csúnya, főleg, hogy gimnázium után is olyan irányba mentem tovább, ahol a németet tanulom. :)

2013. aug. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!