Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek is borzalmas a...

Szerintetek is borzalmas a német nyelv?!

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon jól hangzik, főleg pl zenékben (lásd: Die Toten Hosen számok)... Van ismerősöm, aki szerint nagyon jól hangzik, de olyan is van, aki szerint borzalmas...

Szerintetek???



2013. júl. 25. 11:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ronda nyelv, nehezen tanulhato, viszont ha egyszer megtanulod a mondatkepzes meg a nyelvtan szabalyait akkor barmit el tudsz mondani, nem ugy mint az angolban amiben minden ossze-vissza es tok mashogy van.
2013. júl. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
48%
szerintem könnyen tanulható de maga a nyelv tényleg borzalmas.:)
2013. júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
48%
nem nagyon bár nekem nincs türelmem rendesen megtanulni
2013. júl. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Nem.
2013. júl. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
48%

Számomra nagyon nehéz, és szörnyű hangzása van. Persze zenéknél is vannak kivételek.

Már tizedik éve tanítják ezt a nyelvet Nekem, de egyszerűen nem tudom megtanulni. Bezzeg az angol az megy.

2013. júl. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
39%

Nehéz egy nyelv meg ronda is. Csak nézzél meg pár posztot a neten a német nyelvvel tiszta bonyolult szavak meg a nyelvtan része is egy rémálom. Általánosba meg erre a nyelvre kényszerítettek mert hiába választottam angolt, nem oda raktak be mivel a németre túl kevesen jelentkeztek így a tanárok átraktak oda csak mert ők helyettünk döntöttek mindenbe.

Utáltam is folyton bukásra álltam, elegem volt belőle, aztán az angolt kezdtem tanulni gimibe érdekes mód abból 4-5 ös voltam. És most készülök nyelvvizsgára is mert igaz hogy akkor akartam de lecsúsztam róla, aztán lustaságból meg a munkám miatt kedvem sem volt hozzá.

nem jó nyelv angol sokkal könnyebb, meg az ugye világ nyelv.

2013. júl. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%
német felmenőim is vannak, majdnem anyanyelvi szinten beszélem a németet, de szerintem is borzasztó ronda.:) ellenben például az orosz szép. de azt sejtem, hogy ez ízlés kérdése.:)
2013. júl. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nagyon szép nyelv. Jó a hangzása, tetszik a logikus nyelvtana és hogy használ összetett szavakat.
2013. júl. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem tényleg nem túl szép a hangzása... viszont rendkívül hasznos Magyarországon..
2013. júl. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem csúnya, bonyolult, és mindennemű logikát nélkülöz. Egyedül Rammstein szövegekben hangzik jól, és még az tetszik benne, h minden főnevet nagybetűvel kezdenek.
2013. júl. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!