Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy van ez japánul? (CSütörtö...

Hogy van ez japánul? (CSütörtökig kéne válasz! )

Figyelt kérdés

"Nagyon szerettem itt dolgozni, örülök a lehetőségnek, remélem, jövőre is jöhetek!"


Lehetőleg romajiba kéne, mivel nem tudok japánul, és az lenne a lényeg, hogy el tudjam mondani szemtől szemben. Felettesemnek, és nálam idősebbnek mondom, szóval valami udvariasabb forma kell, de nem a legudvariasabb. Csak 'san'-ozom, és ő is engem.


Én lány vagyok, a japán használ nemeket, úgy tudom, szóval megadom, hátha kell.



2013. júl. 24. 23:31
 1/8 hunbula ***** válasza:

Kono kaisha de hataraitakoto ga hontoni sukini narimashita. Hijouni ureshikute, mada rainen mo koko de hataraku kibou shimasu.

(Vagy magyarosan, Kono kaisa de hataraikoto ga hontóni szkini narimasta. Hidzsóni uresikute, mada rainen mo koko de hataraku kibó simasz.)

Nem tuti hogy 100% de szerintem okés. :)

2013. júl. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :3 Á, a romaji megy, nem kellett volna leírnod magyarosan! XD Köszi szépen!
2013. júl. 25. 08:13
 3/8 anonim ***** válasza:
A japánok látásmódja szerint az hogy jövőre is ott szeretnél dolgozni némileg tolakodónak számit, én kihagynám azt a részt.
2013. aug. 2. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó félmondat max. valami olyasmi lehetne, hogy remélem a jövöben is lesz alkalom együttmüködni.
2013. aug. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ui. ha e-mailt/levelet írsz japán írással illik írni, a romaji csak egy segédlet nyelvtanulóknak, nem japán írás.
2013. aug. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, az utolsó válaszoló elolvasta-e, amit írtam, de a kiejtés miatt kellett, mivel beszélgetés közben akartam mondani.


A másik válaszolónak pedig, nyári munkán voltam diákként, a főnök már ezer éve ismert, meg sokan mások, ezért sikerült bekerülnöm, és nagyon csíptek. 15 éve ismerem őket vagy több, kiskorom óta, és elég közel áll hozzám a japán kultúra, tudom, mikor mit engedhetek meg.

2013. aug. 5. 00:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha 15 éve ismernél japánokat és érdekelne a japán kultúra, magad is tudnád ezt a mondatot, mert ennyi idő alatt már régen megtanultál volna japánul.
2013. aug. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Drága, 15 éve még 3 éves voltam. A japán nyelv pedig nem kell ahhoz, amit csinálok. A szüleim dolgoznak japán cégnél, apukám többször volt Japánban, de a cég hivatalos nyelve az angol, ezért nem kell japán nyelvtudás.


Egyébként pedig nem tartozok neked magyarázattal. Feltettem itt egy kérdést és ennyi.

2013. aug. 5. 20:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!