Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi értelme van a rovásírás...

Mi értelme van a rovásírás erőltetett használatának?

Figyelt kérdés
Mi értelme van annak, hogy olyan területeken is kihelyeznek rovásírásos feliratokat, ahol nem is használták (a mai Magyarország nagy része ilyen), és miért kell egy kvázi idegen írást így propagálni (Mert ez a magyarok nagy részének idegen). Miért kell kirakni, ha elolvasni sem tudja senki? Mi értelme van hogy visszafelé haladunk az időben és nem előre? (Szerintem ez nem csak a "hagyományőrzésről" szól.)

2013. júl. 24. 11:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%
Pedig a hagyományőrzésről szól. Elég szomorú, ha ezt vki értelmetlennek tartja.
2013. júl. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
41%
A válasz: semmi.
2013. júl. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Gábor_79 ***** válasza:
43%
Van értelme. Így tán egy-két értelmes ember rákérdezne magában mi is ez. Akkor megtudhatná, hogy ez a magyar írásbeliség bizonyítéka, amit a többszázéves idegen elnyomók -láthatóan sikeresen- kiirtottak a köztudatból. Érdemes megfigyelni, hogy ez milyen embereket zavar, mert a magyarokat hát nem. Nem kell ehhez jobbikosnak lenni, sem hungaristának, ez tény.
2013. júl. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 CsutakF válasza:
73%

Ilyen alapon mi értelme van a matyó hímzésnek, a népdalnak és a néptáncnak? Ha tiszteled az őseidet, akkor látod értelmét, ha a "multikulti" a lételemed, akkor meg nem.


A rovásírás ápolása és megismertetése azért szükséges, mert szeretnék elhitetni velünk, hogy barbárok voltak a honfoglaló magyarok, akik nyereg alatt puhították a lóhúst és leigázták a Kárpát-medencében élő "kutúrnépeket". Ezzel szemben a rovás léte azt bizonyítja, hogy a honfoglalók önálló, saját írásrendszerrel rendelkező civilizált népcsoport volt.


Hány nép tudja Európában elmondani magáról, hogy saját ABC-t fejlesztett ki és használt?


Az "erőltetett" használatról meg csak annyit, hogy több (primitív) önkormányzat is tiltja, lásd pl. Debrecen:

[link]

2013. júl. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
64%
Hagyományőrző szerepe van! Elég nagy szégyen szerintem, ha valaki nem ismeri a rovásírást, elvégre ez a magyarok egyik legősibb "jelképe". Én igenis örülök, hogy kirakják rovásírással is. Szeretném, ha a magyar kultúra megmaradna, ehhez hozzátartozik a rovásírás is, akárcsak a Matyó és Kalocsai hímzés, a népdalaink, stb.
2013. aug. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindaddig, amíg ez politikától mentes, addig helyén is van szerintem.
2013. aug. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Az arab írás politikai okokból tűnt el (Oszmán Birodalom bukása, Törökország európaizálása), nem pedig a használhatatlansága miatt."


Ez csak részben igaz; mivel a török nyelv nem flektáló, hanem agglutináló, sokkal kevésbé lehet használni rá az arab írást. Az oszmán és a török nyelv különbsége is részben ebben rejlik.

Hogy a kérdésre is válaszoljak: Naiv dolog azt feltételezni, hogy a rovásírás erőltetett használata nem politikai célú. Szerintem inkább a latin betűs olvasást kellene rendesen megtanítani a gyerekeknek, mert igen sok a funkcionális analfabéta.. utána jöhet a "hagyományőrzés".

2013. aug. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
15-ös! Az még nagyobb szégyen ha valaki nem tud helyesen írni, vagy nem beszél egyetlen idegen nyelvet sem legalább alapszinten. Hogy is várhatod el, hogy mindenki ismerje a rovásírást, ha azt az iskolákban nem tanítják? És miből gondolod, hogy ez a magyarságtudat, hazaszeretet egyik alapvető tényezője? Az, hogy szerinted ez szégyen, a többség szerint nem az, és nem vagy kompetens abban, hogy ezt megállapítsd.
2014. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Vicces a tömeg igazságáról beszélni ebben a világban, ahol az embereket manipulálják.


Még viccesebb a tekintély igazságáról beszélni ebben a világban, ahol a tekintélyt az ember nem meritokratikus alapon kap.


Minden közösségnek meg van a szimbólumai, ami elkülöníti mástól, és különlegessé teszi. Ez van a centrumországokban is, és sokkal nagyobb az ilyen szimbólumok iránti közmegegyezés. Csak nálunk, a periférián nincsenek kollektív, közös nevezők, mert az egyik az egyetemes fejlődést egy-egy centrumország speciális fejlődésének, felsőbbrendűségének tulajdonítja, míg a másik oldal ennek reakciójaként teljesen elkülönül attól. Egyik se egészséges viselkedés.

2014. júl. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Érdemes megfigyelni, hogy ez milyen embereket zavar, mert a magyarokat hát nem."

Engem sose zavart, csak nem érdekel, ebből kifolyólag nem is akarom megtanulni. Műveltnek lenni nem csak a rovásírás tudását jelentheti. Az ősmagyar történelem különben sem mindenkinek jelenthet egyformán sokat, mivel eléggé kevert nép vagyunk. Egy a fontos, hogy az itt élők együttes erővel tegyék szebbé, jobbá a szülőföldjüket.

2014. júl. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!