Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A szerbek tényleg írnak...

A szerbek tényleg írnak hivatalosan latinul is? Mert a pénzükön is cirill betűkkel van írva és mellé latinul. Ha lennétek oly kedvesek írnátok nekem (aki tud) pár szót manysi nyelven?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is

2013. jún. 27. 23:01
 1/5 A kérdező kommentje:

bocsi rossz a megfogalmazás nem latinul hanem latinnal :D.

És előre megkérek minden kedves trollt hogy mellőze a szúrós trágár megjedzéseit.Köszönöm

2013. jún. 27. 23:03
 2/5 anonim válasza:
Én Vajdaságban élek. Az iskolában (szerb órán) használjuk mind a két írásmódot. Ahogy észrevettem, máshol is így használják (legalább is Vajdaságban). Bocsi,de milyen az a "masnyi" nyelv? Szerb???
2013. júl. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
*"manysi"
2013. júl. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudok manysi (régebbi nevén vogul) nyelven, úgyhogy a zárójelbe tett feltételednek nem felelek meg,de érdekelt a dolog azért kigugliztam valamit: [link]

Ha angolul beírod a keresett szót, lefordítja manysi nyelvre. De vigyázz, nagyon kicsi a szótár szókészlete! De benne van pl. állat=uuj, férfi=xum, nő= nee, víz=vit, kéz= kaat, láb=paalkat

2013. júl. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves második a manysi nyelv a legközelebbi nyelvrokonunk:)

Nézz utána!

2013. júl. 6. 23:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!