Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hol tudok süket-némával...

Hol tudok süket-némával megismerkedni?

Figyelt kérdés
Tanulom a jelbeszédet, és szeretnék vkivel cseverészni skypeon. Ismertek ilyen embereket esetleg?

2013. jún. 9. 19:59
 1/3 yuda ***** válasza:

Nem hiszem hogy valaki kihasználná az alkalmat és jelentkezne, de szeretnék azért segíteni egy-két tippel.

Először is a süket kifejezést felejsd el,

...és nem is némák.

Legjobb, ha a társadalmilag és általuk is elfogadott kifejezéseket használod, különben nincs jövőd ezzel kapcsolatban.

Használd tehát a siket, vagy hallássérült kifejezéseket.


Ha a nyelv érdekel, két "cégnél" tanulhatod. Neten keress rá: Sinosz és Hallatlan alapítvány kifejezésre.

Nem tudom hol tanulhattad eddig a nyelvet, ha még azt sem tudod, hogyan nevezik őket?!

2013. jún. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Bocsánat, valóban igazad van, hogy más nevük van, de én ezt gyerekként így tanultam.

Amúgy siket v süket, mindjárt ráguglézom, h mi a különbség. Némának meg sokan némák, az is igaz, h van aki nem.

Jelbeszédet (nem csak a betűket) online tanulgatom, és csak valakivel gyakorolni akartam volna neten.

Az ember tévedhet.

Amúgy azt néztem, h csak magyar nyelven nem lehet semmi értelmeset találni neten, mindenki pénzért akarja adni.

A külföldiek nem ennyire irigyek.

2013. jún. 9. 22:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha közelebbről meg akarod ismerni a siketeket, akkor az ő nyelvüket kell használnod, különben meg fognak sértődni.


[link]

Sajnos a cikk végén ajánlott fórum megszűnt.


A SINOSZ-ban ismerkedhetsz siketekkel, talán egy-két némával is találkozhatsz, akiknek hangjuk is van, jelelni is tudnak. Sok siket hozzájuk hasonlóan tud kommunikálni, nem szólalnak meg hangosan, de azért nem számítanak némának abban a közegben, mivel a beszélőszerveik épek. Vannak, akik tudnak beszélni, mégsem szólalnak meg hangzó nyelven, mert hiányzik a kontroll, és alacsony szinten ismerik a mi nyelvünket.

2013. jún. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!