Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha valaki beszél csehül,...

Ha valaki beszél csehül, segítene nekem a lenti receptet lefordítani? Nem hosszú.

Figyelt kérdés

Krémová polévka ze žlutých cuket, brambor a bazalky


Co potřebuji:


1 větší žlutá cuketa

6 velkých brambor

3 snítky bazalky

1,5 l drůbežího vývaru

5 lžic másla

1 cibule

5 lžic mouky

150 ml smetany na šlehání

Pepř



Jak postupuji:


1. Cuketu oškrábu a nakrájím na hrubo. Brambory oškrábu a nakrájím na kostičky.

2. V hrnci rozpustím máslo, přidám na jemno nakrájenou cibuli a vařím, dokud cibule nezesklovatí. Poté zasypu moukou a míchám. Na jíšku postupně liji studený vývar a pečlivě míchám.

3. Přidám cuketu, brambory a lístky bazalky. Vařím, dokud nejsou brambory měkké. Poté odstavím z vařiče, naliji smetanu a tyčovým mixérem rozmixuji do hladka.

4. Podávám s čerstvě namletým pepřem a lístky bazalky.


A hozzávalókat, a nevét tudom, csak az elkészítés módja kérdéses, mert azt már nem nagyon fogja a google translate. Szóval csak az elkészítés módjára lennék kíváncsi.


Nagyon megköszönném, ha valaki fáradna vele:)


2013. máj. 29. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:

1.A cukinit megpucolom és nagyobb szeletekre vágom. A krumplit nem tudom, hogy kell felvágni a "kostičky" szó nem mond semmit nekem, max annyit, hogy csont, ebből arra gondolok, hogy hasábokra?

2.Az edényben felolvasztom a vajat, ráteszem az apróra vágott hagymát és megfonnyasztom. Erre ráteszem a lisztet és keverem. Erre rá a hideg levesalapot (vyvar azt hiszem azt jelenti) és még mindig szorgalmasan keverem.

3. Hozzáadom a cukkinit, krumplit és a bazsalikom leveleket. Addik főzöm, míg a krumpli nem lesz puha. Ezután leveszem a főzőlapról, beleöntöm a tejszínt és botmixerrel finomra mixelem.

4. Frissen őrölt borssal és bazsalikomlevelekkel tálalom.


Valami hasonló, remélem segítettem. És köszi az ötletet, én is kipróbálom :-)

2013. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!!


Ez a kép fogadott a recept mellett, úgyhogy úgy gondoltam muszáj megcsinálnom!!! :)


[link]

2013. máj. 29. 16:59
 3/7 mustafa33 ***** válasza:
Az a kostičky kockácskákat, apró kockákat jelent (kostka = kocka).
2013. máj. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mustafa33 ***** válasza:

kostka = kocka

kostka = gyümölcs kemény magja (cseresznye, barack...)

kost = csont

kostička = csontocska

kostička kockácska

2013. máj. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor azért nem tévedtem olyan nagyot, köszönöm, most is tanultam :-)


Sárga cukkinit még sosem ettem, szerinted a hagyományos zöld is jó lenne hozzá?

2013. máj. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is, mustafa!


Én is utánanéztem, mert nemhogy nem ettem, de nem is láttam még sárga cukkinit. Az íze elvileg hasonló, de kicsit édesebb, és lágyabb maga a növény.


Mindenhol azt írják, hogy nyugodtan helyettesíthető a kettő :)

2013. máj. 30. 10:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Hűű, ez nagyon finom lehet, kipróbálom!! Nagy nagy köszönet annak, aki lefordította! :)
2013. máj. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!