Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tudnátok mondani norvég...

Tudnátok mondani norvég szövegű zenei előadókat és filmeket?

Figyelt kérdés

2013. máj. 19. 19:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Nyomatékosítanám, hogy nem Dimmu borgir meg Satyricon jellegű bandák, akik angolul szövegelnek, a Trollvadászt meg láttam. Főképp alternatívabb témák érdekelnek zenében és filmben is, de túlzottan nem válogatok, csak a top 10-ek eléggé unalmasak.
2013. máj. 19. 19:26
 2/8 anonim ***** válasza:
filmnek egyet tudok ajánlani, könyvben is olvastam: Mannen som elsket Yngve
2013. máj. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok black metál banda énekel norvégul, pl. a leghíresebb, a Burzum is.
2013. máj. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat.

Ha még ismersz norvég szövegű black metal bandákat, jöhetnek, mert én eddig akárhányat néztem, mind angolul szövegelt.

2013. máj. 19. 20:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Ird be egy keresőbe: "norske spillefilm" és százával lesznek találatok.
2013. máj. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A keresőt bárki tudja használni, azért tettem fel kérdést mert főképp olyanok érdekelnek amit mások ismernek. De szerintem úgyis az lesz belőle.


Valahogy a Burzum annyira nem jön be a náci énekesével :)

2013. máj. 20. 13:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor ne hallgass black metált :)


Egyébként nagyon szép szövegei is vannak és szerintem kiváló zenész. Pedig a tolerancia híve vagyok kifejezetten. De a zenész ideológiai hovatartozása és a zenéje két külön dolog.

2013. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem a metállal van bajom, hanem a nácikkal. Én nem tudom/akarom különválasztani a dolgot. De ha ennyire ismered, mondhatsz még pár norvég előadót, aki pl nem náci, és norvégul ír blackmetalt.
2013. máj. 20. 16:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!