Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudtok nekem mondani jó...

Tudtok nekem mondani jó norvég filmeket ill. norvég rendezőket?

Figyelt kérdés
norvégul tanulok, egy kis gyakorlásnak jo lenne :)

2012. okt. 26. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Az örvény (Maelstrom), azt hiszem norvég sorozat volt. És nagyon jó.
2012. okt. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Táncos a sötétben

(Dancer in the Dark, 2000) [link]


Dina vagyok

(I am Dina, 2002) [link]


101 Reykjavík

(2000) [link]



Tótumfaktum

(Factotum, 2005) [link]

2012. okt. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ördögsziget - nagyon jó film!
2012. okt. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is nemrég kezdtem el tanulni a nyelvet, de már régóta terveztem, imádom az országot, nagyon jó lenne majd pár év múlva kimenni oda dolgozni. Szóval a tavalyi tél nekem a vizsgáim mellett javarészt arról szólt, hogy norvég filmeket kerestem/néztem és norvég zenéket hallgattam.

Filmek pl:

Max Manus

Mannen som elsket Yngve (Szerettem másképp is)

Nord (Észak)

Sykt lykkelig (Happy, Happy - magyar címet sajnos nem tudok)

Hawaii, Oslo

Buddy (Haverok)

Den Brysomme mannen (A kiállhatatlan)

Oslo, 31. august (Oslo, augusztus)

Elling

Reprise (Szerzők)

Hawaii, Oslo

Az egyik jól ismert angol nyelvű torrent oldalról mindet le tudod tölteni norvégul és én magyar feliratot is találtam mindhez. Bár valamelyikhez csak angolt.

Ezek közül is sok elvont, érdekes témákat dolgoznak fel, de szerintem aki ismeri egy kicsit a skandikat, az nem csodálkozik :)


Zenében pedig őket ajánlanám: Kaizers Orchestra, John Olav Nilsen & Gjengen, Det Nærmeste Du Kommer, For Sant Til Å Være Godt

Ha keresel hozzájuk dalszöveget, akkor pár alkalommal nézd őket, miközben hallgatod a dalokat. A hallásodat fejleszti. Szerintem egész kellemes zenéket csinálnak (bár a Kaizers kicsit elvont :D), a nyelv hangzása pedig csak ráadás. <3 Imádom!

2012. nov. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!