Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A Latin-Amerikában beszélt...

A Latin-Amerikában beszélt spanyolt ti is szebbnek találjátok a Spanyolországban beszélt változatnál?

Figyelt kérdés
Annyira más. Mintha nem is ugyanaz a nyelv lenne.

2013. máj. 8. 00:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, melyik országét. A mexikóiakat és a chileieket alig értem. A perui spanyol szép. Spanyolországban sem mindenki beszél csúnyán, a nagyobb gyerekem viszont felvette az itteni andalúz tájszólást, nekem elég fura.
2013. máj. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én épp a chilei spanyolt szeretem, de lehet, hogy azért, mert chilei anyanyelvi tanárom volt.
2013. máj. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg éppen a mexikói spanyol a legérthetőbb és a sztenderdhez legközelebb álló nyelvjárás. (Illetve nem csak szerintem, hanem az ezt kutató nyelvészek szerint is.)


Ez megint teljesen szubjektív kérdés, attól függ, ki milyen nyelvjárást tanult. Aki anyanyelvi környezetben tanulta meg a nyelvet, annak sajnos az a hátránya, hogy csak azt a nyelvjárást tanulja meg (persze sok előnye is van, pl. a valós, használt nyelvet tanulja meg, nem pedig a csak elméletben létező sztenderd/irodalmi spanyolt).


Eleinte nekem is furcsa volt, amikor elkezdtem tanulni a latin-amerikai spanyolt (ráadásul mexikói volt, amit először hallottam, a tanárunk pedig uruguayi származású volt), és először hallottam spanyolokat, nekem is elsőre az volt a benyomásom, mintha nem is ugyanazt a nyelvet beszélnék. De aztán ahogy haladtam vele és egyre jobban értettem, idővel rájöttem, hogy semmi komolyabb különbség nincs a nyelvjárások között. Ugyanaz, mint amikor egy magyar nem pesti köznyelvet, hanem valamilyen tájszólást beszél: csak annak furcsa, aki még ilyet nem hallott. De mivel ez az anyanyelvünk és már nagyon korán hallunk mindenféle tájszólást, nem mondanánk azt egy dunántúlira vagy egy palócra, hogy "nem magyarul beszél".

2013. máj. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Én a madridi spanyolt találom a legszebbnek,és én azt is értem legjobban.Nem tudom,miért.Talán a ceceo miatt.
2013. máj. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mint írtam, ez teljesen szubjektív és egyéni ízlés kérdése.


Madridban nincs ceceo. A ceceo azt jelenti, hogy az /s/ fonémát – azaz az "s" betűvel jelölt hangot – is úgy ejtik, mint a "ce", "ci" csoportok "c"-jét vagy a "z"-t. A legdélebbi andalúz nyelvjárásokban beszélnek így az iskolázatlan parasztok.


A seseo nevű jelenség pedig az /s/–/θ/ fonémákat nem megkülönböztetését jelenti, vagyis a legtöbb spanyol nyelvjárást, amelyekben csak /s/ fonéma van.

2013. máj. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Én a katalóniai spanyolt szeretem a legjobban.
2013. máj. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha a katalánra gondolsz, az nem spanyol, az egy másik nyelv. Tkp. a francia és a spanyol keveréke, de inkább a franciához áll közel.
2013. máj. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is. Szoktam skype-on beszélgetni egy andalúz sráccal,huhh az elején durva volt, meg kellett szoknom a beszédstílusát, ellenben a kolumbiait könnyen megértem. De szerintem mindkettő szép, csak az andalúziait nehezebb megértenem.:)
2013. máj. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
"Kolumbiai" sincs valójában, elég nagy ország, ott is attól függ, hogy az illető honnan valósi. A part menti területek nyelvjárása, pl. ahogy Shakira beszél, az teljesen ugyanolyan, mint az andalúz. A bogotái viszont már nem.
2013. máj. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
nem a katalánra gondolok, hanem arra, amit Katalóniában beszélnek spanyolt.
2013. máj. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!