Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A németben mi az a Präsens?

A németben mi az a Präsens?

Figyelt kérdés

2013. jan. 28. 21:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a " prampajn"? Valami labanc tájszólás?
2013. jan. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló vagyok:


"Na, gratulálok az utolsó két válaszolónak!"

Gratulálhatsz is. Kérdezz csak meg anyanyelvi németeket, osztrákokat, svájciakat, németül beszélő lichtensteinieket, luxemburgiakat, hogy mi az a Präsens, meg mi az Infitiv, Dativ, stb. Nem fogják tudni, kivéve ha nyelvész szakra járnak. Németül mégis tudnak, még egy kisgyerek is, akinek fogalma sincs a nyelvtanról, helyesírásról, mégis folyékonyabban beszél, mint a mi felsőfokús, felnőtt nyelvvizsgásaink és nyelvészprofesszorjaink. Ezek gondolkodj el.


"Csak annyit írok, hogy a németet meg kell tanulni, nem egy ismeretlen tanárt szidni."

Igen, a németet kell tanulni, nem a német nyelvészeti szakkifejezéseket. Persze az utóbbiakat is meg lehet tanulni, de felesleges, a német nyelv elsajátításában nem segít, lényegében csak főiskolák, egyetemek nyelvész, germanisztikai szakán fontosak. A nyelvészeti-grammatikai oktatás, ami nálunk folyik, elavult, nem ad használható nyelvtudást, csak nyelvvizsgára, ragozásra jó. Nem véletlen, hogy hiába ez a nyelvoktatás, a magyarok többsége továbbra sem beszél használhatóan idegen nyelveket.


Példának lehetne hozni mindjárt a magyart is. Elkezdenélek kikérdezni magyar nyelvészetből, szinte semmit nem tudnál belőle. Ennek ellenére a magyar nyelvet mégis megtanultad és beszéled. Egy magyarul tanuló külföldinek tényleg azt javasolnád, hogy tanulja meg ezeket a szakkifejezéseket, mikor egyrészt nem szükséges, másrészt te és még egy csomó ember sem tudjátok? Na ugye. Ezzel szemben kimész pl. a célnyelv országában, ott is meg tudod tanulni nagyon jól a nyelvet mindenféle nyelvtanozás és szakkifejezések nélkül.


Hidd el, nem ismeretlen számomra ez a fajta némettanár, tudom mennyire nem ér semmit ilyeneknél tanulni, nekem is volt benne részem.

2013. jan. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"hogy mi az a Präsens, meg mi az Infitiv, Dativ, stb. "


Itt élek Németországban. A Präsens az még megy, de amikor megkérdezem a német férjemet, hogy ez most miért Dativ/Akkusativ, akkor néz rám, hogy az mi. Pedig diplomás, mérnök.


De ugyanígy van ez a magyar nyelvvel is, ahogy írta az előző válaszadó. Én bölcsész szakon diplomáztam, tehát kenem-vágom ezeket. De valószínűleg, ha egy-két önjelölt nyelvzsenit megkérsz, hogy ugyan mondja már meg melyik az a határozói igenév, akkor felettébb bután fog rád pislogni. Pedig ne felejtsük el, hogy a határozói igenév nekünk magyarul van, a Präsens, Konjuktiv, Infinitiv, Dativ, stb. a németeknek pedig latinul! Nem mindegy.

Tehát ha magyarul pl. gerundiumként nevezem meg a határozói igenevet, akkor meg végképp nem fogja tudni, miről beszélek.

2013. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 mustafa33 ***** válasza:
100%
11-es, az, és pálinka. ☺
2013. febr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Köszi, mustafa33!...:)
2013. febr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 mustafa33 ***** válasza:
100%
Pontosabban égetettbor = Branntwein ► Branbajn ► prampajn
2013. febr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Értem, szóval magyarul: konyak.
2013. febr. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 mustafa33 ***** válasza:
100%
Ja, tulajdonképen igen, hiszen a Brandy neve is ugyan arról a tőről fakadt ☺.
2013. febr. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Köszi mustafa33, ment a zöld mancs!...:)
2013. febr. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!