Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ajanlanatok Magyar nyelvkonyve...

Ajanlanatok Magyar nyelvkonyvet, amibol angol anyanyelvu baratom tanulhatna magyarul?

Figyelt kérdés

Ha lehet ne olyan legyen amiben kizarolag nyelvtan van.

Olyan kene amiben magyarazanak is meg feladatok is vannak benne, meg talan szavak is.

Koszi a segitseget! :D


2009. aug. 25. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem ha teljesen kezdő, akkor ezekkel érdemes kezdeni:

[link]


[link]


Én Amazonról rendeltem őket és úgy vált be, hogy leültem a férjemmel (aki amerikai) és magyaráztam neki, hogy mi mi. Így elég jól rá ragadt mind a szókincs, mind a nyelvtan. A könyv előnye, hogy nagyon átfogó és olcsó is. A CD-ket meg tudja maga hallgatni. Hátránya, hogy már az elején el kezd magyarázni elég bonyolult nyelvtani dolgokat a könyv, amiket szerintem egy külföldi nem ért, ha te nem magyarázol még mellé...bár meg van az oka annak is, hogy elkezdi bevezetni a nyelvtani dolgokat, mert ugye a magyarban nem mindegy még sem az sem, hogy a szó vegyes hangrendű stb...szóval ajánlom ezeket a könyveket. Van hozzá CD is. Ebből nem fog perfekt megtanulni, de valahol el kell kezdeni. Ilyen könyveket érdemes venni egy angol anyanyelvűnek...

2009. aug. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a valaszod :) dobtam is neked egy huvelykmatyit.

Akkor lecsekkolom a neten.

Ferjednek meg kitartast ;)

2009. aug. 27. 00:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!