Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A német scheisse-nek több...

A német scheisse-nek több jelentése is van?

Figyelt kérdés
Szóval a szótár "sz*r"-nak írja, de ha azt mondom hogy scheisse! akkor az olyan is mintha indulatból azt mondanám hogy b*zdmeg?
2012. dec. 27. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, annyira nem erős.

Das ist Scheiße! - Ez szar= ez rossz

Scheiße! - A szarba!/A francba! stb. De nem b*zd meg vagy hasonlók.

2012. dec. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mustafa33 ***** válasza:
100%

bizony indulatból (csak úgy magában scheisse! ugyan akkor használják mint mi a b@zmegot, ha nem is azt jelenti.

A Drek is azt jelenti mint a scheisse (igaz néha a sárra is mondják).

2012. dec. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

azt is szokták mondani, hogy "Ach du Scheiße" ha valami baj történik. ennek kulturáltabb változata "Ach du Schande"


amikor apukám szívinfarktust kapott és telefonon kaptam a hírt erről, akkor én állítólag (nem emlékszem már rá) spontán azt mondtam, hogy "Scheiße, Scheiße, Scheiße!"


azt mondják, hogy "So ein Scheiß" h valami gagyi, roszz. arra is alkalmazzák, ha vki hülyeségeket beszél "Der hat nur Scheiße erzählt" de akár poénra is lehet mondani, pl. "Er hat einen Scheiß nach dem anderen erzählt" .... fontos a szövegkörnyezet, úgy mint a magyarban is a "hülyeséget beszélt" mondat lehet pozitív (pl. humor), de lehet negatív is....

2012. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
a Scheiße szó pedig nagyon barátságos
2013. júl. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!