Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van itt olyan, akinek egyik...

Van itt olyan, akinek egyik célja a következő évre, hogy megtanuljon egy idegen nyelvet legalább középfokon, önállóan tanulva?

Figyelt kérdés
Melyik nyelv az? Készítesz rá tanulási tervet? Milyen célból tanulod?
2012. dec. 25. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Van :)

Nagyon kinéztem magamnak a kínait (mandarin), illetve az arab. Ezek között filózok, melyik legyen. Mindkettőt imádom, az arab szerintem egy csodálatosan szép, ősi nyelv, gyönyörű írással, a kínairól is ugyanez a véleményem, bár szerintem kevesen osztják, h szép lenne a kínai :D Ott a karakterekbe szerettem bele először, és úgy a nyelvbe a zenék által :)

Nem tudom mennyire fog megvalósulni, mert jövőre angol és német középfokú, illetve japánul tanulok. De szerintem 2 világnyelv után (persze mindkettőt folytatom felsőfokig) megengedhetem magamnak, hogy olyan nyelveket tanuljak, ami csak úgy tetszik, illetve van motivációm :)

2012. dec. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

- Német.

- Egy csomó különböző forrásból származó német nyelvkönyv és hanganyag (angol, latin és svéd után a nyelvtannal nem szándékozom tökölni).

- Csak. Na jó, részben MA diplomához, részben mert imádom a különböző R hangjaikat.

2012. dec. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, németet kezdtem tanulni, külföldi munka miatt,mert sajnos készülni kell rá,h el kell hagyni az országot a munkanélküliség miatt. Angolt is ismételgetek (abból már van középfokú vizsgám). És te kérdező, melyik nyelvből fogsz készülni? és mi célból? tanuló vagy még? én 29/n
2012. dec. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen az összes eddigi választ!

Nekem angolból van felsőfokú végzettségem, a nyelvet aktívan használom is.

Így az angol után szeretnék elkezdeni egy másik idegen nyelvet.

Németet középiskolában tanultam, érettségiztem is belőle, de nem volt soha a kedvencem.

Franciából voltam egy kezdőknek való tanfolyamon, é valószínű, hogy azt a nyelvet akarom minél jobban elsajátítani.


Közben érdekel, hogy kik gondolják még komolyan a nyelvtanulást, akár önállóan is. :)

2012. dec. 26. 20:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Angol és német után szeretnék megtanulni jó középfokon az egyik ritka európai nyelvet. Nem írom le melyiket mert féltem a inkognitómat :) Ragadni fog rám mint a kosz, rengeteget voltam kint abban a nyelv hazájában, valamilyen szinten most is tudok és elég nagy passzív, rendezetlen tudásom van. Jó lenne egy terv, sajnos ezeket általában nem tudom betartani, főleg egyedül. Az biztos, hogy végigcsinálok egy tankönyvet, igyekszem minden nap cikkeket olvasni, fordítani, anyagokat hallgatni. Megyek is ki, majd ott is próbálom minél többet használni.

Célom az hogy végre meg tudjak szólalni ezen a nyelven, hülyének érezném magam ha továbbra se használnám ki a lehetőségeimet. Emellett szeretnék valamilyen szinten ebből is élni, meglátom mennyire sikerül, de azért eléggé motivál a pénz.

Emellett régóta szeretnék megtanulni egy szláv (mondjuk lengyel a szimpátia és az ország méretei miatt, vagy horvát az őseim miatt) és egy latin (mondjuk francia vagy spanyol) nyelvet is, de azt hiszem ezek nem 2013-ban fognak megvalósulni.

Igazából 2 dolog hiányzik minden nyelvtanulós tervemhez: az egyik a motiváló társaság, legyen az egy nyelvtanfolyam vagy suli. Valahová mindenképp be kéne iratkozni, olyan helyre ami jó, olcsó, és nem a nyelvvizsgaszerzésről szól. A másik hogy sokszor nem vagyok elég kommunikatív, a németet pl. rengeteg alkalmam lett volna gyakorolni, de sose jutok el addig hogy összehaverkodjak az itt élő, tanuló németekkel.

2013. jan. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Másnaposan úgy látszik magyarul se tudok írni...
2013. jan. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen célja sokaknak van/volt, csak kérdés, hogy a cél elérése érdekében tesznek-e intézkedéseket, és ha igen, akkor milyet.


Én a spanyolt jegeltem nemrég (közbejött egy suli, ahová felvettek), német és angol után kezdtem bele. Célom nincs vele, csak egy könnyű és szép nyelvnek találom, aztán úgy voltam vele, hogy miért ne kezdjem el tanulni, ha már úgy is tudok róla egy csomó mindent.

2013. jan. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!