Milyen lenne ma az angol nyelv a hihetetlen mértékű francia hatás nélkül?
Figyelt kérdés
2012. dec. 16. 13:04
1/10 Brain Storming válasza:
Azt nem tudom, de az tuti, hogy a tankönyveikben nem lenne állandó tananyag a melléknevek sorrendje. Azt ugyanis tuti, hogy a franciák kitekert melléknévi szórendje miatt tették bele az összes könyvükbe. ):o)
2/10 anonim válasza:
Jobban hasonlítana a hollandra és a frízre.
3/10 Fixum válasza:
Béka-zabálók nélkül milyen lenne ? ÉRTELMESEBB.
4/10 anonim válasza:
Illetve a latin eredetű szavak nélkül milyen lenne a francia és az angol és a ...stb. nyelv - akartad kérdezni. Totaliter aliter - egészen más. Ezzel egy részeg német diákot idéztem, aki még illuminált állapotában is latinul válaszolt...
5/10 anonim válasza:
Aki a hollandot és a frízt írta, ő a rokonságra célzott. De egyébként a szavak rövidebbek lennének.
7/10 anonim válasza:
8/10 anonim válasza:
Az angolban több német eredetű szó van mint francia!!
9/10 anonim válasza:
azok nem német eredetű szavak, hanem ógermán!!, amiből a német is, a dán is, meg a többi is kialakult. de az igaz h ezekből több van benne mint a francia eredetű szavakból. meg azok elég későn kerültek bele, 1000-1300 között kb, amikor a nemesség nyelve a francia volt, a franciául beszélő normannok partraszállása miatt(Hódító Vilmos 1066). ezek mellett van a nyelvben kelta eredetű (brit) szókincs is, mert eleinte anglia területén is kelták éltek, csak aztán jöttek a rómaiak a latinnal(bár ennek nem volt túl nagy hatása), a normannok(germán eredetű nép) a franciával, meg az angol-szászok(szintén germánok) az ógermánnal, így a kelták a peremterületekre szorultak ki, ebből lett wales, skócia, meg írország. a mai nyelv a francia hatás nélkülmég rövidebb szavakból állna, egyszerűbb, fonetikusabb kiejtéssel, nem az lenne h a leírtaknak csak a felét ejted ki azt is másképp mint gondolná az ember, vszeg kevésbé lenne böfögős nyelv, nyersebb, keményebb lenne, a némethez hasonlóan, de persze a kelta nyelvekre is jobban hasonlítana. vszeg szegényesebb, egyszerűbb lenne a szókincs is, kevés lenne a latin eredetű szó a nyelvben, közelebb állna a mai némethez, és nem lenne ennyire fura logikája a nyelvnek, amit sztem a nyelvek fentebb írt keveredése okozott..
10/10 anonim válasza:
"de az igaz h ezekből több van benne mint a francia eredetű szavakból"
Egy fenét. Francia 29 %, germán nyelvek 26 %, latin 29 %.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!