Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy van ez a nyelv ezeknél a...

Hogy van ez a nyelv ezeknél a népeknél?

Figyelt kérdés

Mindig összetévesztettem ezt a sok nyelvet egymással, és sosem értettem, miért van ennyi belőle.


Nyelvek: Ukrán-orosz, cseh és szlovák, Horvát és szerb, lengyel, szlovén (?).


Most vizsgáltam meg ezeket jobban a google fordítóval.


Példa szó: hazamegyek (magyarul) (és ezt fordítottam le ezekre a nyelvekre).


Cseh és szlovák nyelv nem egyezik, holott régen csehszlovákia egyesülve volt.


Horvát és szerb ugyanaz a jelentésű (fonetikusan legalábbis).


Ukrán és orosz ugyanaz az írása, de nem egyezik a jelentése (fonetikusan).


Engem mindig az Ukrán-orosz nyelv érdekelt jobban. Meg az, hogy szinte majdnem mind egy nemzet, (nyelvben is) és mégis össze-vissza vannak szétszórva.


Azt hiszem az orosz és fehérorosz nyelv is különbözik.


Bocsi, egyetemre nem jártam, iskolai tudásom is megkopott már. Wikipédián meg csak összezavarna ez a sok nyelv és nép kapcsolata. A google meg.. azt hagyjuk inkább.



2012. dec. 1. 16:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bár az iskolára visszatérve (hangosan gondolkodom) azt mondják, hogy amit ott tanultunk, annak a fele sem igaz. És csak azoknak tanítják helyesen, akik egyetemre jártak.
2012. dec. 1. 16:18
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek mind külön nyelvek, hiába voltak valamikor egy országba összeboronálva néhányan. De mind rokona egymásnak, szláv nyelvek.

Úgy tudom, 3 alcsoport van, déli, nyugati és keleti szláv nyelvek


[link]

2012. dec. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. dec. 1. 16:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a nyelvek eléggé folyékonyan "mennek át egymásba", mivel politikailag különálló egységekröl van szó, ezért hivatalosan külön nyelvnek számítanak, nem nyelvjárásoknak. Kínában viszont dialektusnak neveznek olyan nyelveket, amik beszélöi kézzél-lábbal mutogatva tudják csak megérteni egymást. Szóval a felosztás inkább politikai, mint nyelvészeti.
2012. dec. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az orosz ukrán sok hasonlóság van. Az orosz lágyabban, az ukrán keményebben beszél. Pl. orosz igyi szjudá, ukrán idi szjudi (gyere ide).
2012. dec. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Déli szláv nyelvek: horvát, szlovén, szerb, montenegrói, makedón

Nyugati szláv nyelvek: szlovák, cseh, lengyel

Keleti szláv nyelvek: ukrán, orosz fehérorosz


Az összes nagyvonalakban megérti egymást, de minél kisebb a csoport annál nagyobb az érthetőség pl.: cseh és szlovák vagy horvát és montenegrói vagy fehérorosz és ukrán beszélget nem lesz megértési probléma. :)

2012. dec. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 mustafa33 ***** válasza:
100%
Akkor a szlovákba belezavarodnál ☺ , ott a keleti nyelvjárás és a nyugati között nagyobb a különbség mint a délszláv nyelvek között. Nem csak kiejtésbeli különbségek, de teljesen eltérő szavak. Az irodalmi (amit a XIX. században alkottak) tarja össze őket. ☺
2012. dec. 4. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 mustafa33 ***** válasza:
100%
Kérdésed olyan mint mikor külföldön nem értették meg, hogyhogy nem tudok beszélni a finnekkel, ha magyar vagyok. ☺
2012. dec. 4. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mustafa33 ***** válasza:
100%

a 6. választ kiegészíteném (a válaszadó utólagos engedelmével - remélem):

déli: bolgár, keleti: ruszin, nyugati: szorb

2012. dec. 4. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Kösz, Mustafa! :) Te ugye szlovákiai vagy? Beszélsz szlovákul?
2012. dec. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!