Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Megmagyáznátok, értelmeznétek...

Megmagyáznátok, értelmeznétek nekem ezt a mondást: "A rest kétszer fárad. "?

Figyelt kérdés

Máskor is hallottam már, illetve az előbb olvastam az egyik hozzászólásban.

De egyszerűen nem tudom értelmezni. Az, aki lusta, miért fárad kétszer? Számomra nem világos. Köszönöm a segítséget.


2009. aug. 18. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Azt jelenti kb, hogy ha lusta vagy egy feladatot elvégezni, amit rád bíztak, akkor ez később jóval több gondot okoz, mintha megcsináltad volna idejében.
2009. aug. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Pl:ki akarod dobni a kukába a szemetet,miközben az asztalnál ülsz és mellé megy

1,fáradtság volt célozni és dobni

2,miután nem esett bele föl kell állnod és bele dobni

vagyis,ha valamihez nincs igazán kedved,de mégis meg kell csinálnod,akkor először fordíts rá normálisan időt és energiát,mert a rosszul elvégzett munkát nagyon valószínű,hogy ki kell javítanod

2009. aug. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Igen.

Vagy ha valamit csak úgy félig-meddig megcsinálsz, hogy épp elfogadható legyen, akkor gyakran újra kell csinálnod az egészet elölről.

2009. aug. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A hozzászólásba én írtam ezt a szólást...én a saját bőrömön tapasztaltam iskolában többször is. Ugye fel voltak adva feladatok, olvasmányok, dolgozatok. Én lusta voltam megcsinálni őket, ezért a netről másolgattam ki őket és raktam össze, ami ugyanúgy elvette az időmet és az energiámat, mintha magamtól készítettem volna el a fogalmazásaimat. Persze a tanár észrevette, hogy nem a saját írásaimat adtam be és újra meg kellett csinálnom... tehát kétszer fáradtam, mert lusta voltam elsőre normálisan megcsinálni a feladott munkákat...
2009. aug. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Oh, most már teljesen értem!

Köszönöm a válaszokat. Igen, ezen az oldalon olvastam azt a hozzászólást is, amely miatt már megkérdeztem végre. :)

2009. aug. 18. 15:31
 6/9 anonim ***** válasza:
pl ha a kukaig nem akarod elvinni a szemetet, mert dog vagy, akkor odahajitod, de melle megy, oda kell menj h felvedd a szemetet, lehajolj, plussz elvidd es beledobd a kukaba (amit egyebkent kellett volna mar az elejen:P) na erre mondjak h a rest...
2009. aug. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
Nos, ez valaki olyasmi, mint te, aki lusta beírni google-be, hanem ide néz föl többször is, hogy ki mit írt és ezek közül aztán persze ki fogja választani a legkevésbé jó megoldást, hogy aztán még hátrébb legyen, mint ahonnan elindult.
2009. aug. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ennek variánsa lehet az a kínai 'bölcsességek' között olvasott mondás, hogy kb.: vagy csináld, vagy ne, de ne próbáld.
2009. szept. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A rest kétszer fárad, a nem rest pedig örökké!
2023. jún. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!