Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha valaki magyar akcentussal...

Ha valaki magyar akcentussal beszélne angolul, megértenék?

Figyelt kérdés
Ha úgy olvasná,mint ahogy írjuk.

2012. nov. 7. 20:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Talán egy két szót.. Erre tökéletes példa ha idegen ajku emberek magyart olvasnak. Annó a bumerángban volt ilyen "tudsz hunul", ahol mindenféle ember olvasott magyar szavakat. Elég bizarr volt amikor azt mondta, hogy ájéálomáléjákoli, és az volt a szó, hogy kapa :D na jó ez költői túlzás volt, de a lényeg ugyan az.
2012. nov. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Nem.

De a "magyar akcentus" az nem is ezt jelenti. Minden magyar, ha megtanul angolul - akármilyen jól - akcentussal beszél, mégpedig nyilván általában magyar akcentussal. (Nyilván kivétel, ha pl. valaki eleve kétnyelvűen él, stb.)


Amire te gondolsz, az sima, magyar logikával történő fonetikus kiolvasás, amiből semmit sem értenének, hiszen náluk egyszerűen nem így hangzanak kiolvasva a betűk.

2012. nov. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Elöző igazad van, de amúgy nem lehetetlen megtanulni akcentus nélkül beszélni. Pláne az amerikai angolt. Egyik ismerősöm évekig élt kint, és olyan a kiejtése, mintha a CNN-ből rángatták volna ki. Hozzáteszem nem kicsit van nyelvérzéke. :)
2012. nov. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Akinek van jó nyelvérzéke az képes megtanulni akcentus nélkül is.Akár több akcentust is képes lesz utánozni.


Akinek nincs nyelvérzéke az akcentussal fog beszélni.Nemrég hallottam egy USA-ban élő magyar beszédét , a krapek 22 éves kora óta él az USA-ban és most 67 éves , erős magyar akcentusa volt.


Vagy nézd meg Arnold Schwarzeneggert ő is régóta az USA-ban lakik mégis akcentusa van.

2012. nov. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
4%
Arnold Schwarzeneggernek nincs akcentusa, ahogy Obamanak se.
2012. nov. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Obamának nem is volt , ő Amerikában született.

Nézz régebbi Arnold filmeket ott nagyon hallani.

2012. nov. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, talán egy-két szót, az meg ki tudja mire elég?
2012. nov. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy olvasná, mint ahogy írjuk, akkor egy-két szót értenének csak meg belőle (hit, bit, in, for, let, hasonló szavakat), amúgy semmit. Ha viszont angolul beszélne, csak pár hangot magyarosabban mondana (ezt jelenti igazából a magyar akcentus), akkor azt viszont lazán megértik.
2012. nov. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Az egy dolog, hogy mi nem hallunk akcentust, de én kérdeztem külföldieket, és ők mondták, hogy MINDIG tudják, ha valaki külföldi. Ez nem azt jelenti, hogy nem tökéletes gyakorlatilag a kiejtése, hanem a hangképzés más, meg a hanglejtés... Nem lehet elmagyarázni, ezt akkor értjük meg, ha a magyar nyelvre gondolunk. Nem tudom, ki hogy van vele, de én még a határon túliakon is hallom, hogy máshogy beszélnek, sőt, ugye még egyes helyeken vidéken is. Nincs ezzel semmi baj, nem azért mondom!


De egy dolog nagyon-nagyon jól beszélni, meg más dolog az akcentus.

Persze pl. az angol meg a német eleve olyan nyelvek, ahol ezerféle kiejtés van egyszerre, és az elképzelhető, hogy ha valaki tényleg jól beszél, akkor nem fogják tudni, hogy csak egy másikféle kiejtéssel beszél-e, vagy akcentussal. Nekem az angol és a német is ilyen. Mindegyik azt hiszi, hogy anyanyelvi vagyok, csak máshonnan jöttem. :D De egy olyan terület sincs (szerintem), amelyik tényleg azt hinné, hogy igen, az az anyanyelvem, és ugyanúgy beszélek, mint ő... Ez van sajnos, de lehet, hogy csak én vagyok béna.

Még el is tudom képzelni, hogy valami zseni emberek ebben kivételek lehetnek, de szerintem nagy általánosságban azért teljesen anyanyelvivé nem igazán válnak az emberek. De nem is kell amúgy.

2012. nov. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A magyaroknak szerintem nincs egy kifejezett akcentusuk, minden ismerősöm máshogyan beszél és máshogyan ejti a szavakat...
2012. nov. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!