Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angolok miért ilyen nevet...

Az angolok miért ilyen nevet adtak nekünk?

Figyelt kérdés

Magyar-Hungarian

Magyarország-Hungary

Az angol hungry szó meg azt jelenti,hogy éhes.Azt hallottam,hogy sokan félre is értik és a "magyar vagyok"-at úgy értelmezik,hogy "éhes vagyok".Miért ilyen nevet adtak nekünk?A Magyarország szóból miért csináltak Hungary-t?



2012. okt. 16. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem az angolok adták nekünk. Az összes nyugat-európai nyelv Hungary, Ungarn, Hongrois, Ungheria stb. neveken ismer minket. Magyarnak csak a szomszédok hívnak.


Az onogur törzsnévre vezethető vissza, úgy tudom, még a középkorban.

2012. okt. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az angolba a franciabol vanbdorolt at a megnevezes, oket hibaztasd
2012. okt. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az első is írta, szinte minden idegen országnak hasonló szava van hazánkra. [link] <- nézd csak meg :) Az véletlen, hogy a "hungry" hasonlít rá, nem hinném hogy direkt így neveztek volna el minket.

Amúgy angolul Törökország Turkey, ami egyben pulykát is jelent, úgyhogy ezek tényleg csak véletlen egybeesések.:)

2012. okt. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb európai nyelv a latinból vette át ezt az elnevezést.

Már Anonymus és Kézay Simon is "Hungaria"-nak nevezte Magyarországot a "Gesta Hungarorum"-ban. (A Magyarok cselekedetei.)

Kézay a hunokat is odavette, nem tudom, hogy nem a Hunnia-Hungaria összevonásából vagy összekeveredéséből jön-e a nyugateurópai elnevezés!

2012. okt. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Hunor s Magor két dalia, két egytestvér Ménrót fia"

Oroszhonban "Vengerszki" vagyunk.

2012. nov. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!