Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek menő magyarul...

K-M-I kérdése:

Szerintetek menő magyarul beszélni? Lehet ezzel dicsekedni?

Figyelt kérdés
pl.:egy külföldinek menő ha tud magyarul?
2012. szept. 28. 23:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell vele dicsekedni, de a kulfoldiek szemeben is szep es erdekes nyelv a magyar. Sokukat erdeli. Nem menoseg kerdese, de en nagyon szeretem, es buszke is vagyok ra termeszetesen. Bar altalaban elmondhato a legtobb nemzetrol, hogy hasonloan erez a sajat nyelve irant. Amugy pl ha egy afrikai, vagy kinai megszolal magyarul, az annyira erdekes erzes nekem.
2012. szept. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
A barom eleg jol beszel magyarul es nem meno de erdekes masok szamara sajnos sokan nem is tudjak hogy letezik Magyarorszag, de amikor meselunk es kepeket mutatunk tetszik nekik, es a koszonom szo a kedvencuk.. :)
2012. szept. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A parom:)
2012. szept. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%
En kulfoldon elek, es nagyon szeretik Magyarorszagot, s a magyar nyelvet. Persze ne a kornyezo nepeket nezd, mert azok sehol sem szeretik egymast.
2012. szept. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Pl. hol szeretik?

Érdemes lenne oda menni magyar nyelvet tanítani?

2012. szept. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
Egyiptomba tanithatnal oroszt (ha tudsz) nagyon kereset.
2012. szept. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Magyart talan Iranba a kovetsegen vagy magyar intezetben vagy mi a neve nem tudom de tudom hogy tanitanak magyarul.
2012. szept. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Svedorszagban. Es keresnek mar 1 eve egy videki iskolaba tanitot (igaz nagyon jo svedtudas is kell hozza). Amugy meg sok egyetemen valaszthato targy a magyar errefele...
2012. szept. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
Tobbfele nemzetisegu ismerosom van itt, es sokan voltak mar Magyarorszagon nyaralni, es oda vannak erte! Jovoheten is megy egy ismerosunk a csaladjaval. En nem tudom hogy miert vagytok ennyire negativak a sajat nemzetetekkel szemben (a politikat, anyagi helyzetet megertem, de a magatok utalasat, ocsarolasat azt nem).
2012. szept. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy megismertesd és megszerettesd a magyar nyelvet külföldön, nagyon jól kell beszélni az ottani nyelvet. A legtöbb nyugati országban van egyetemi szintű magyar nyelvoktatás, Magyarországról meghívott tanárokkal. A legtöbb jelentkező diák persze magyar szülőktől vagy nagyszülőktől származik, de vannak olyanok is, nem is kevesen, akik a nyelv érdekessége és egyedülállósága miatt érdklődnek. Ahol én tanítottam, 25 jelentkezőből 14-en végezték el a 4 évet, ezek sikeresen vizsgáztak is belőle.

Hatan ezután Magyarországon, ha jól tudom, Szegeden és Budapesten folytatták tanulmányaikat.

Róluk és környezeükről biztosan el lehet mondani, hogy szeretik a magyar nyelvet. Sok fórum is létezik a neten, ahol erős az érdeklődés nyelvünk iránt!

Sokan magyar házastársuk és azok családja miatt tanulnak, elág szép eredménnyel.

A nyelvet egyébként kicsit mekegőnek találják, és főleg az alanyi-tárgyas ragozással, meg a szerintük kiejthetetlen magyar "a" betűvel gyúlik meg a bajuk...

2012. szept. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!