Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A dánok tényleg ilyen viccesen...

A dánok tényleg ilyen viccesen beszélnek? :D

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést azoknak tettem fel, akik jól ismerik a dánokat.


Azt hallottam, hogy a svédek azért nevetnek a dánokon, mert olyan viccesen beszélnek. Tehát a kiejtésükön mulatnak?



2012. szept. 21. 21:42
1 2
 1/13 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

Ez így nem hiszem, hogy igaz lenne. Mindkét országban sokat vagyok, nekem speciel jobban tetszik a svéd kiejtés. De a dán is nagyon jó szerintem, bár én azt keményebbnek, nyersebbnek hallom.

http://www.youtube.com/watch?v=bnqBLeg4Jbo Ez egy dán zene

http://www.youtube.com/watch?v=rjniG7u4hz0 Ez meg egy svéd

2012. szept. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én erős jóindulattal nevezném beszédnek azt, amit a szájukkal művelnek. Nem véletlenül mondják állíólag ők maguk a nyelvükről, hogy egy torokbetegség valójában.


Komolyra fordítva, érdekes nyelv.

2012. szept. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
Inkább a hollandok beszédét nevezném egy torokbetegségnek, azok krákognak rendesen, amikor beszélnek.
2012. szept. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A dán-norvég-svéd hármas tagjai megállás nélkül cikizik egymást :) Azt szokták mondani, hogy a dánok úgy beszélnek, mintha forró krumpli lenne a szájukban. De a dánok meg a többiekre mondják ugyanezt. :)
2012. szept. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

"jóindulattal nevezném beszédnek azt, amit a szájukkal művelnek"


Ezt a marhaságot honnan veszed? Semmivel sem rosszabb nyelv mint a magyar!Az angol milyen kiejtés?


Een to tre fir fem seks suve otte nie tie, az angol miért volna jobb ennél?One és úgy ejti van! Mi van?

2012. szept. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én kint élek Dániában. Nekem nem vicces nyelvük, de lehet, hogy csak azért, mert már megszoktam. A dánok maguk is mondják, hogy úgy kell dánul beszélni, mintha egy krumpli lenne a szánkban. Ők amúgy a Svédet tartják viccesnek!:)
2012. szept. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 beglerbég ***** válasza:

:)

[link]

2012. szept. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Ezt a marhaságot honnan veszed? Semmivel sem rosszabb nyelv mint a magyar!Az angol milyen kiejtés?"


- Mondtam egy szóval is, hogy rosszabb nyelv volna? Nem, mert nem is volna értelme ilyen kijelentésnek.


Javaslom, olvasd végig a válaszom.

2012. szept. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A finneknék van egy mondás, hogy tegnap dánul beszéltem, ami azt jelenti, hogy tegnap nagyon részeg voltam.

Egyébként nekem tetszik mind a három nyelv, svédül tanultam is egy kicsit.

2012. szept. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A forró krumplis hasonlattal egyetértek :D
2012. szept. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!