Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Kérdések angol kiejéssel...

Kérdések angol kiejéssel kapcsolatban (? )

Figyelt kérdés

Az lenne a gondom hogy elég ritkán tudom megkülönböztetni hallásra a d-t a th-tól,pl. they-day;them-dem,vagy pl a ratherben is d nek hallom,de van amikor tökéletesen ki hallom a th-t (na most ezeket a dolgokat dalokból hallom,angol beszédet nem igazán hallgatok,mennyi a különbség az igazi és a dalban hallot hangok közt?pl thanks->tanks)

Az angol anyanyelvűek szokták d-nek ejteni,vagy csak én hallom úgy?

a másik hogy az y-t minek kell ejteni pl. a day,play,they,szavakban és az i-t a point,pain,stb. szavakban?j-nek vagy inkább ilyen i-szerűnek?

mert azokkal a fonetikai jelekkel az -ay kettőshangzónak van irva,és az i fonetikai jele van ott,de én általában j nek hallom.

és az i-t hogy kell ejteni pl. thing,bin,sin?mert van amikor olyan e-szerűen,azt hiszem igy a szabályos,de valamikor teljesen ugy mondják mint a magyar i-t,ráadásul ugyanazt a szót mondják kétféleképpen O.o

Bocs ha hosszú voltam:D



2012. szept. 9. 12:15
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. okt. 31. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!