Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyi az esélye, hogy Magyaro...

Mennyi az esélye, hogy Magyarországon bevezetik a cirill írást?

Figyelt kérdés

2012. szept. 2. 21:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
*tanítása
2012. szept. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
27%
A jurtában lakást hogyan sikerült összekötnöd a rovásírás megtanulásával? Minden elismerésem, komolyan xDD
2012. szept. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy bevezetik Magyarországon a cirill írást. Október elején. Ilyesmit hallottam én, tudomásom szerint. Így magyarázta ki Árpi...
2012. szept. 3. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Semennyi esélye sincs.

A billentyűzet meg az operációs rendszerek frissítése csak egy nehézség lenne a sok közül. A gyerekek már nem tudnák elolvasni a mi könyveinket, és nekünk is újra meg kellene tanulnunk írni-olvasni.

2012. szept. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 webnyelv ***** válasza:

14. Á, szerintem nem lenne az olyan nehéz. Könnyű megtanulni a cirill írást, meg a gyerekeink is 1-2 hét alatt megtanulnák a latin írást - csak ugye minek ez az egész? :D

Azon gondolkoztam el, elég lenne-e a magyar hangok jelöléséhez az összes cirill betű. Pl. az ü, ű jelölése hogyan menne? Nem is tudom, van-e "y", rajta két vesszővel, az Wordből a szimbólumok közül nem rémlik ilyen. Lehet, új karaktereket is kéne készíteni, teljesen új billentyűzetet, és akkor a gépírást is újra kéne tanulniuk azoknak, aki erről papírt szereztek. Akkor a régi papírjukat beszámítanák? Ezek a hatalmas problémák... :D

2012. szept. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 webnyelv ***** válasza:
Bár lehet, hogy a billentyűk maradnának a helyükön, csak más lenne rajta a szimbólum. Nem tudom, mennyire kéne átrendezni azt, hogy ugyanazokat a hangokat ugyanazok a betűkapcsolatok jelöljék, esetleg egyes hangokat, amiket addig egyetlen betűvel jelöltünk, azontúl két betű jelölje. De csak a poén kedvéért is érdemes lenne kidolgozni egy cirill betűs magyar ábécét. Biztos megtették már, kíváncsi lennék, hogyan nézne ki pl. az ö, ő, ü, ű, ty, gy, ly jelölése
2012. szept. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Webnyelv,a sima latin ábécékben sincsen ó,ö,ő,ú,ü,ű,ly stb...

Ebből a szempontból a cirill jobb választás is lett volna,hiszen abban van S is és SZ is,sőt még ZS betű is.

2012. szept. 4. 15:41
 18/20 anonim ***** válasza:

És mi értelme lenne?


Ezt még eddig nem határoztad meg :)

2012. szept. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 webnyelv ***** válasza:

17. Na igen, de akkor a számítógép karakterkészletét is ki kéne bővíteni, ha áttérnénk a cirill írásra, mert cirill hosszú ő és ű eddig nem is volt. :) Ez azért okozna némi problémát. Mármint beletenni pl. a Windowsba ezeket a karaktereket és úgy árulni a Windowst. Vagy külön telepíteni kéne magyar karakterkészletet.


És ha áttérnénk, akkor az sz-t már a c jelölné? Akkor a gépíróknak újra kéne tanulni gépelni.


Érdekes problémafelvetés egyébként, nekem tetszik.

2012. szept. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 delusion ***** válasza:

Tényleg nem indokolja semmi sem egy ilyen bevezetését, de ettől függetlenül érdekes felvetés volt. :P


Megtanulni nem lenne akkora tragédia, ha az embernek muszáj, akkor nagyon gyorsan - vagy legalábbis könnye(bbe)n - befogadja magába az ilyeneket, ilyen ügyes a mi fajunk. :D


Informatikai szempontból már kínosabb lenne, de arra is lenne megoldás biztosan.


Persze fura is lenne egyúttal, de ez úgyis elméleti síkon marad. :) Egy nem használt, "hivatalos" magyar cirill ábécét azért megnéznék. :D

2012. szept. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!