Anyukámnak adtok igazat? (bővebben lent)
Az íráskép a lelkivilágot, mentális beállítottságot tükrözi. Ezt az értők ki tudják olvasni egy írásból. Hogy ki hogyan kanyarít egy betűt, annak jelentése van. Nem mindenki ismeri, de vannak könyvek, ahonnan ezek tanulmányozhatók.
A szép írás, mint egy tanár írta - becsülés és nem lebecsülés érte! - önmagad tükörképe. Az igényességedé, a figyelmedé, a koncentrálásodé, mások iránt érzett véleményedé. A szép írás nem azonos a grafikailag szép formákkal, mindössze a könnyű olvasást jelenti. Ha magyarul írsz, elemi követelmény - a hozzáértés jele - hogy latin betűket használj. A keverés nem poén, hanem a felületesség és hanyagság jele.
Hogy milyen hurkokat teszel egy betűre, nem probléma, ha az egyértelműen felismerhető és következetes - ettől lesz egyéni. Hogy gyöngybetűkkel írsz-e, az képesség kérdése is, de az olvashatóság az igényességedről vall.
Elnézést,a cirill betűk csak a ,,z" meg az ,,k" meg az ,,m" betűre vonatkoznak.Azok szerintem felismerhetőek.De számomra egyértelmű hogy nem írok cirill ,,l" betűt mikor nem ismerik fel,vagy ,,p"t meg ,,r"t se keverem.Csak az első 2-3 betű.
A többi rendesen van írva,csak dőlt betűkkel,és a betűim is meg vannak nyújtva,meg ehhez hasonlók.
Amúgy köszi a válaszokat.
Andizsuzsi :
Nem csak ezt írta, olvasd el rendesen!
11:
A grafológia áltudomány, rengeteg oka lehet az ilyen és olyan írásnak, pl. nem is tanítják egységesen, eleve Magyarországon kétféle van, tanító függő melyiket tanítják.
Nekem nagyon rossz a mozgáskoordinációm, egyébként könnyen olvasható az írásom, de ronda, emiatt a hozzád hasonló szűk látókörűektől ne tudd meg mit kaptam már. Még egyetemen is volt oktató, aki ezzel b.aszogatott. Ennek semmi köze az igényességhez, ennyi erővel mondhatnád, hogy aki nem tud szépen festeni, tisztán énekelni, szabályos hátra bukfencet csinálni, az igénytelen.
kedves Belagezapista, ne ítélj...
nem ismersz - néhány mondatomból levontál egy következtetést, általánosítottál, csak azért, mert téged b*szogattak - ha nem hozzám jártál, nincs jogod kitalálni, hogy én szűklátókörű vagyok-e vagy sem, vagy azt, hogy mit mondtam volna a Te írásodra
találkoztam már nem egy olyannal, akinek gondja van a mozgáskoordinációjával, és képzeld, ők is tudtak igényes, szép munkát kiadni a kezéből, függetlenül attól, hogy az írásuk ronda volt -- a szépség nagyon relatív dolog ám!
nekem nincs gondom a csúnya írással, amíg el tudom olvasni, sajnálom, ha neked ez nem rokonszenves
kedves kérdező, ha régebbi hivatalos iratokat nézel, találkozhatsz oroszos z betűkkel több helyen is (és nem is kell több évszázadot visszamenni hozzá)
gimiben délutánokon át gyakoroltam, hogy olyan dőlten írjak, mint az oroszok, annyira tetszett az írásképük - egyébként természetesebb is, mint a mi álló betűink (az írottakra gondolok, természetesen:)
a nagy M betűt a mai napig oroszosan írom, mert sokkal könnyebb és pláne szebb is, mintha magyarul próbálnám elkövetni, de az A-t és a D-t jobb szeretem oroszosan (a gyerekeknek tetszik:) - a nagy Y-t pedig azóta orosz У-nak írom, mióta csak ismerem ezt a betűt (szerencsére gyerekkoromban nem kellett leírnom, csak az angol megismertével jött be a betű, amelynek idomtalanul nagy testét és hozzá aránytalanul pindurka farkincáját kifejezetten gusztustalannak találom) - mellesleg az orosz У-t könnyebb is leírni, mint a magyar nagy Y-t
huh, már megint szómenésem van, elnézést!
üdv
:)
Elnézzük, Tigi5, habár magára a kérdésre ha jól látom nem sikerült válaszolnod.
Én nem adok igazat édesanyádnak.
A kézírás egyéni, ennyi erővel bármit kifogásolhatna rajtad.
> Elnézzük, tigi5, habár magára a kérdésre ha jól látom nem sikerült válaszolnod.
Hja kérem, minden nem lehet :)))
nos, hogy hű legyek magamhoz, megértem, hogy édesanyád szólt érte (már csak foglalkozásomnál és koromnál fogva is), de egyébként, ha az írás olvasható, akkor melletted állok, kedves kérdező
üdv
:)
Igenis az iskolást meg kell tanítani rendesen írni. A rendes alatt azt a módot értem, ami az adott országban szokásos. Az amerikamajmolás a nyomtatott betűs írásban majd jöhet, ha tudsz írni szokásosan is. Amerikában azért jött divatba, mert a betűzés fontossága az angolban kikényszerítette a sokszor olvashatatlan "írott" betűs írásal szemben. De egyáltalán nem szép. A mai magyarországi írás eléggé uniformizálta a kézírást, a háború előtti magyar írás jobbradőlt betűs volt és tintás tollal folyamatosan írtak vele (A z betűnek farka volt, a nagybetűk kaligrafikusan cirkalmazottak voltak). Az örökíró - betétes toll a szaggatott írást hozta, az már csúnyább. Csehországban, Szlovákiában ma is azt a dőltbetűt tanítják.
Felnőtt korodban pedig azt a módot használod, amelyik tetszik, de az olvashatóságnak követelménynek kellene lenni. Saját használatra pedig használhatsz akár glagolikát is vagy rovást.
Néhány dolog, ami eszembe jutott, röviden.
- iskolában: nem baj, ha nem írsz gyöngybetűkkel, de olvasható legyen, mivel ott nem öncélúan írsz!
- Tudtad, hogy az írás kihat a lelkiállapotra, nem csak visszatükrözi azt? Ha rendezett, formás, számodra kellems esztétikus formákat írsz, akkor a közérzeted is a harmonikus felé tolódik el. Én pl. magamon észrevettem, hogy azoknál a tantárgyaknál (általában) szebben írok, amiket jobban szeretek. :)
- Nekem is tatszenek a cirill betűk, de sulis füzetbe nem keverném őket. Más esetben tökmindegy, akár képírással is írhatsz :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!