Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen okkal indokoljam a...

Milyen okkal indokoljam a távozásom? (az igazat nem mondhatom)

Figyelt kérdés

a helyzet a következő.

-Egy barátnőm szülinapi vacsorát rendezett.Meghívott 8 embert , közülük én voltam az egyik.Ezt a barátnőm nagyon szeretem viszont a többi meghívottat ki nem állhatom.

-Elmentem a vacsorára odaadtam neki az ajándékot,és kijött a pincér hogy rendeljünk.

mindenki nagy nagy tálakat rendelt én meg egy kis icipici rántott sajtos tálat amin volt 2 darab kis rántott sajt.

-Semmi pénzem nem maradt az ajándék miatt és ezért kénytelen voltam ilyen szerényen rendelni.

-Totál égő volt ott mindenki között azzal a két kis nyamvadt sajt darabbal ülni.Ráadásul a társaság is szörnyű volt.

-Ezért mondtam a barátnőmnek hogy el kell mennem és nem mondhatom el miért.

-Szegénynek ez gondolom hogy rosszul esett és részemről is tapintatlanság volt.

-A többieknek a barátnőm azt hazudta hogy vészhelyzet volt és el kell mennem.


Természetesen a barátnomet ki fogom engesztelni,egy találkozóval amin egyutt lehetunk és szórakozhatunk.

De megkért hogy mondjam majd el hogy miért mentem el.


Mit mondjak?

az igazat nem lehet... nem akarom megbántani azzal hogy bevallom hogy utálom az egész vendégsereget ,a pénz dolog meg nagyon kellemetlen nekem :S...


tudom hogy önző és felelőtlen dolog volt eljönni,de nem tehettem mást


2012. aug. 11. 22:35
 1/3 Ria6 válasza:
Ha igaz barátok vagytok a pénz dolog nem lehet kellemetlen hiszen a barátok ezt megszokták beszélni, legalábbis ha nekem anyagi problémáim vannak az nyilván rányomja a bélyeget a kedvemre is és a barátnőm ha felteszi a kérdést mi baj nem hazudok h ez v az hanem megmondom hogy anyagiak kicsit kibeszéljük és esetleg a beszélgetéstől is jobban érzem majd magam. Nem azért barát a barát mert ilyeneket meglehet vele beszélni?
2012. aug. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Figyelj, szerintem mond el az igazat! Ha megmondod, hogy szinte minden pénzedet az ajándékára költötted, akkor az még jól is fog esni neki, és azzal, ha nem szereted a társaságot, nem lehet mit tenni. Menyjetek el valahova, ezzel engeszteld ki, és így egészen biztos meg fog bocsátani! Remélem, hogy segíthettem :)
2012. aug. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :).Hát mégis talán meg fogom mondani az igazat..

meg szoktuk beszélni az anyagi problémáinkat szóval remélem megért majd.

2012. aug. 12. 01:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!