Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelven álmodnak az...

Milyen nyelven álmodnak az emberek és álmukban milyen nyelven beszélnek, suttognak?

Figyelt kérdés
Már ha beszélnek álmukban, úgy értem, hogy tényleg kimondják a szavakat, az milyen nyelven történik például egy kétnyelvű embernél. Az anyanyelvén, vagy mondjuk azon a nyelven, amit az országában (külföldön lakik) mindennap használ?

2012. aug. 29. 11:32
1 2
 11/12 webnyelv ***** válasza:
Én egyszer hollandul telefonáltam álmomban (pedig annyira nem tudok hollandul), egyszer meg angolul beszéltem valakivel és emlékszem, hogy folyamatos jövő időt használtam. Egyszer meg olaszul beszéltem, amikor valaki talán cigányul kezdett beszélni, erre én meg visszavágtam, hogy én is tudok ám külföldiül. Ennyire emlékszem.
2012. aug. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben attól függ, hol, kivel, mit álmodsz. Én kb. egyenlően használom a két nyelvet más és más szituációkban. Otthon főleg angolul beszélek és olvasok, családban és az utcán a magyart, baráti körben meg fele-fele, attól függ, kivel. Szóval eléggé kétnyelvűnek lehet tekinteni.


Amennyiben olyan emberről álmodok, akivel angolul beszélnék, akkor angolul is álmodok vele, ha magyarul, akkor magyarul. A kétnyelvűség főleg ott érhető utol, amikor nem konkrét beszélgetés történik, hanem csak tudom, hogy mit mondanak. Ilyenkor általában nem emlékszem, hogy melyik nyelven mondták az adott dolgot, mert csak a lényeg marad meg bennem.

2012. okt. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!