Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelven álmodnak az...

Milyen nyelven álmodnak az emberek és álmukban milyen nyelven beszélnek, suttognak?

Figyelt kérdés
Már ha beszélnek álmukban, úgy értem, hogy tényleg kimondják a szavakat, az milyen nyelven történik például egy kétnyelvű embernél. Az anyanyelvén, vagy mondjuk azon a nyelven, amit az országában (külföldön lakik) mindennap használ?

2012. aug. 29. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Érdekes, én ha álmodok, soha nem értem a beszédhangokat, ugyanakkor tudom mit mondanak. Szóval passz. :D
2012. aug. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Dettó.
2012. aug. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább amit napi szinten használnak. Néha, amikor a külföldi sógorommal álmodok, angolul beszélek hozzá álmomban, de volt már olyan,hogy magyarul beszélgettünk, holott ő nem is tud magyarul :-)
2012. aug. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én álmoban néha angolul beszélek, pedig az csak a 3. legerősebb nyelvem. Szerintem azért, mert este angolul nézek tv-t és ez marad meg. Magyarul is szoktam álmodni/beszélni alvás közben (párom szerint), de érdekes, hogy a legerősebb nem anyanyelvi nyelven amit minden nap használok (külföldön élek) nem szoktam álmodni..
2012. aug. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nem olyan régen sokszor álmodtam angolul, mert volt egy alkalmi munkám, aminek során napi tizenkét órát folyamatosan angolul beszéltem. Pedig amúgy nem használom ilyen gyakran az angolt, de ez a pár nap elég volt hozzá, hogy álmomban is előjöjjön :) Szóval valószínűleg befolyásolja a nyelv használata azt, hogy milyen nyelven álmodik az ember.
2012. aug. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A kétnyelvű emberek mind a két nyelven álmodnak. Gondolom néha ez, néha az tör elő. Én sok nyelven tanulok, és eddig már majdnem mindegyik előjött.
2012. aug. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Testvérem 4 évig élt angol nyelvterületen(anyanyelvi szinten beszéli).Mind végig magyarul álmodott.(és magyarul is gondolkozott)

Illetve van egy spanyol ismerősöm,aki 10-12 éve él Magyarországon,és a mai napig spanyolul álmodik.

Érdekes :)

2012. aug. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Baratnom halandzsanyelven almodik. Egyszer hallottam ahogy ezt mondja: neó. Porkati kanille. Vagy valami ilyesmi. Es elvileg en egyszer beszeltem almomban spanyol-tunde keverek szeruen, pedig egyiken se tudok. Hat ez kesz en se ertem.
2012. aug. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: ha azt mondta, hogy porkanna kanille, az finnül van és azt jelenti, hogy répát a nyúlnak :)
2012. aug. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
8as vagyok. Fhu ez nagyon komoly! En angolul es termeszetesen magyarul tudok. Felismerem a nemetet az olaszt a japant stb. De az ilyen nyelveket mint a finn sved stb. Nem tudom megkulonboztetni :D hat ez brutalis :D kossz :)
2012. aug. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!