Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolban helyes, ha így...

Angolban helyes, ha így használom a would-ot?

Figyelt kérdés
Helyes, ha egy feltételes mondatban a mondat if része nélkül használom a would-ot? Például elmennék -> I would go.
2012. aug. 21. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem akkor I would like to go....egyébként kell az if, persze attól függ, mit akarsz mondani! magyarul se mondunk nagyon olyat, hogy "elmennék." ált. indokoljuk "elmennék, ha lenne pénzem"
2012. aug. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Igen, az if csak a hozzákapcsolása a többi mondatrészhez.

Így: Mennék

pl.: If i would go, i would see something.

Ha mennék, akkor látnák valamit.

2012. aug. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
na, az utolsóra ne hallgass:)) dupla would?:))
2012. aug. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jó így is, hogy I would go, hiszen indoklás nélkül is lehet a dolog feltételes. De a szövegkörnyezettől függ igazából.
2012. aug. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

If után soha nem használunk would-ot,semmilyen esetben!!!

A would-ot persze lehet úgy használni(teljesen helyes), hogy

I would go.

2012. aug. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
If helyett lehet When is, de valami kell, mert így adod meg magát a feltételt. Ha a "mennék" szándékot akar kifejezni, akkor inkább "I'm gonna go", vagy "Now I'm going", "I'm leaving", stb.
2012. aug. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

De az "I would go." természetesen lehet helyes, ha pl. egy kérdésre válasz.

What would you do if you were me?

I would go.


(10:48 voltam)

2012. aug. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Alapban azt tanítják/tanítjuk, hogy if után nincs would.


De van...


Pl baromi udvarias kérésnél: If you would be so kind (ez még nyelvtanilag is helyesnek elfogadott, de ismétlem, ez nem egy normál feltételes mód, hanem NAGYON UDVARIAS KÉRÉS!!!)


Aztán többszörösen összetett mondatban is szerepelhet az if-es tagmondatban would:

"If I thought you would like it, I would have bought if for you..."

(itt ugyebár alárendelt tagmondat - tárgy - de mégiscsak az if-es tagmondatban van, és tökéletesen helyes!)


és előfordul olyan is, ami nyelvtanilag ugyan nem tekinthető helyesnek, de a beszélt nyelvben igenis VAN (és nem csak a tanulatlan ember szájából hangzik el!!!) Parallel structure-nek hívják a jelenséget:

"If you wouldn't have phoned her we'd never have found out what was happening." (M. Swan:Practical English Usage) Ez egyfajta nyomatékosítás, általában múlt idejű, tagadó mondatokról van szó...


Nyilván amikor valaki az alapokat tanulja, nem célszerű ezeket a "kivételeket" bekeverni... Tehár az a helyes, ha úgy tanulod meg: if után nincs would, az a másik tagmondatban van!

Persze ha felsőfokúzni készülsz, akkor már illik tisztában lenni ezekkel a "finomságokkal".

Alapfok és felsőfok között pedig tessék rendesen használni a dolgot ("if után nincs would") és nem meglepődni semmin!

:-))))

2012. aug. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
(én is akartam írni, de szerintem nem kell bekeverni a kérdezőt:))
2012. aug. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja és mégvalami, az eredeti kérdésre válaszolva: feltételes módot használhatsz "feltétel" nélkül is... Magyarul is mondasz olyat, hogy "én inkább most mennék...", nem feltétlenül van ott, hogy "ha..."
2012. aug. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!