Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hindiül tudók! Mit jelent...

Hindiül tudók! Mit jelent tulajdonképpen és mikor használatos a "to" szócska?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem a nyelvet, nagyon az elején vagyok, de nem igazán világos ennek a szónak a használata, én azt következtettem ki, hogy nyomatékosításra szolgál. Segítsetek légyszi!
2009. júl. 19. 00:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Hi!

A google language tools-ját használva a jelentése: hogy

Szerencséd van, mert holnap együtt dolgozok a hindi haverommal és a biztonság kedvéért majd megkérdezem ôt is. :-)

Ja, de írni csak ez időtájt tudok majd, mert délutános vagyok.

2009. júl. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy egyszerűen csak annyit jelent, hogy "te"?

az egyik kedvenc könyvemben, a Papírsárkányokban (csak ajánlani tudom :) ) van egy ilyen mondat: "Alig volt időm észrevenni, hogy letegezett, most először a szokásos soma helyett a to személyes névmást használta..." és a könyv végén a szótárban is "te" a jelentése.

itt mondjuk perzsa nyelvről van szó (fárszi), de egy nyelvcsaládból származnak, lehet, hogy ugyanazt jelenti.

2009. júl. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem a perzsát ismerem, tudom, hogy a soma jelenti a T/2. névmást, a to pedig a te-névmást, de a hindíben nem. Ott a közvetlenebbek a tu és a tum, a hivatalos pedig az aap... a "to" biztosan nem névmás.

Már csak azért se, mert filmcímekben is előfordul (Bollywood), pl. "Dil To Pagal Hai", amit én úgy fordítanék, hogy a szív igenis őrült.

2009. júl. 19. 23:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszoló vagyok - 00:48-as.

Na, ma megkérdeztem Prasant haveromat és meg ő csak pislogott, mert nem ismer ilyen szót, pedig ő Mumbaiból való. Majd rákérdezett, hogy nem a "tu" szóra gondolok, ami jelentése valóban "te"? Hozzátette, hogy ebben a formában nem illedelmes, helyette a "tum"-ot használják. Szóval nem tudtam meg sokat. :-(

Ellenben megtanultam tőle egy nagyon jó csajozós mondatot. Így ejtik:

Áp bá(o)hud kupszurato lad(ü)ki.

Na, ez mit jelent pontosan? ;-)

2009. júl. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Érdekes az átírás, én ezt csak "āp bahut khubsūrat laŗkī (haiñ)"-ként ismerem, és nekem azt jelenti hogy szép lány vagy :D
2009. júl. 27. 14:33
 6/6 anonim válasza:
A "to" létező hindi szó, nyomatékosításra használják. A Dil To Pagal Hai valóban azt jelenti, amit írtál, hogy a Szív igenis őrült, vagy nagyon is őrült.
2010. nov. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!