Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyar akcentus?

Magyar akcentus?

Figyelt kérdés
Ha egy magyar ember egy külföldi nyelvet próbál beszélni, de sajnos csak akcentussal képes azokat kiejteni, legyen az francia, orosz, angol, német, olasz, és a többi nyelv, vajon hogy halhatják a külföldiek? Az angolt talán olyan e betűsen halhatják példának gyaránt, de a többi?
2012. júl. 26. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha valaki magyar és nem tudja kiejteni pl.: az amerikai akcentust, általában Kelet-európainak, nem ritkán orosznak nézik.
2012. júl. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az amerikai angolt a magyarok könnyebben tanulják.Jóval könnyebb a kiejtése mint a britnek.


Általában azt hiszik hogy Kanadából vagy Skóciából jött.

2012. júl. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Olyan lehet nekik, mint nekünk F.Pákó magyarja. Sőt, állítólag sok helyen még jól is hangzik a magyar (keleties) akcentus, bár nem igazán értem, miért. :)
2012. júl. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Nem tudom, nekem minden kiejtés jól megy, talán a latin országok nyelveit(leginkább a spanyolt és a portugált) kivéve.

Szerintem ha a német, angol és francia nyelven kívül mást is beszélnék, ezeken a nyelveken kívül észre sem vennék (pl.: leginkább az amerikai, brit angol, francia, német, orosz akcentus nagyon jól megy), hogy alapból nem azt a nyelvet beszélem.

2012. júl. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én angoltanárnőm azt mondta, hogy manapság már annyian beszélnek idegennyelveket, hogy nem igazán számít az akcentus, inkább a helyes beszéd. Persze a kiejtést sem szabad elhanyagolni, de ha nem élsz az adott környezetben, soha nem fogod felvenni a rendes akcentust.


Amúgy a magyarok általában nagyon megnyomnak egy-egy betűt. Pl. az "r"-t az angolok egész másképp ejtik, mint mi a pörrrgős "r"-ünket. :)

2012. júl. 29. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!