Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A romániai magyarok tudnak...

A romániai magyarok tudnak románul? Vagy nekik ezt a nyelvet ott nem kötelező tudniuk?

Figyelt kérdés
2012. júl. 20. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

En felvideki vagyok. Nekem sem kotelezo tudni szlovakul, de hasznos es a mindennapi eletben nelkulozhetetlen, mivel itt elunk, dolgozunk es szlovak kornyezetben mozgunk, tehat igen, beszeljuk az allami nyelvet is a magyar mellett lenyegeben anyanyelvi szinten.


A romaniai magyaroknak sem kotelezo tudni romanul, de a fentebb irottak rajuk is vonatkoznak.

2012. júl. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Általában kétnyelvűek.
2012. júl. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kötelezőnek semmi sem kötelező, de előbb-utóbb mindenkire, aki ott él ráragad a nyelv, hiszen az oktatás, egészségügy, média stb. nyelve a román, nehezen boldogulnának, ha csak magyarul beszélnének.
2012. júl. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, de főleg a hivatali ügyintézésnél és a továbbtanulásnál elengedhetetlen.
2012. júl. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A román az ottani iskolákban az egyik főtantárgy.
2012. júl. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Én erdélyi vagyok és magyar suliba járok. Anyanyelvi szinten tanuljuk a román nyelvet és a magyar nyelvet is. A tobbitantargyakat ( kémia, biológia,fizika, matek,történelem stb.) magyarul tanuljuk(pár kivétellel.


Persze vannak olyan családok akik a gyereküket román osztályba íratják és mindent románul tanulnak és magyar nyelvet egyátalán nem.

15/L

2012. júl. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
En ott elek,a magyarorszag koruli reszen,ott 2 nyelvuek,szinte mindenhol
2012. aug. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
De ,kotelezo..Az az egyik főtantárgy
2016. jan. 5. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!