Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen a magyar nyelv hangzása...

Milyen a magyar nyelv hangzása magyarul nem tudóknak?

Figyelt kérdés
Melyik nyelvekehez hasonlítják? Szépnek tartják?

2012. júl. 18. 13:39
 1/8 Antimod ***** válasza:
100%
Változó, hallottam olyan véleményt, is hogy a sok e miatt "mekegős".
2012. júl. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

- olyan, mint a török

- olyan, mint a lengyel

- olyan, mint az orosz

- olyan, mint a japán

- érdekes

- dallamos

- mekegős

- agresszív

- semmilyen

- egzotikus


Eddig ilyen véleményekkel találkoztam. Magyarul mindenkinek más. :)

2012. júl. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 beglerbég ***** válasza:
100%

3 velemenyt tudok. (1-1 ember velemenye)

A torok szerint, olyan mint a japan.

A cseh szerint, mint a finn.

A finn szerint, mint az orosz es az olasz kevereke.

2012. júl. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt én is olvastam, hogy a hangsúlyozást a szláv nyelvekből vettük át...
2012. júl. 18. 16:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt a sok "e" miatt mekegősnek hathat, sokaknak olyan, mint a finn (egyesen nem is tudják megküönböztetni a kettőt) vagy a finn és a török keveréke. Valakinek tetszik (pl. a neten lehet olvasni lengyelek kommentjeit), valakinek semleges.


Amúgy a hangsúlyozást nem vettük át, az "eredeti", a finnben és az észtben is ilyen.

2012. júl. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Antimod ***** válasza:

"olyan, mint a finn (egyesen nem is tudják megküönböztetni a kettőt)"


Ez vicces, nekem pedig a finn olyan, mint a japán és olasz keveréke. :D Egy példa a nézetkülönbségre. :)

2012. júl. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A hangsúly minden finnugor nyelvben az első szótagra esik, nem a szlávból vettük át; a csehben és a szlovákban magyar hatás a szó eleji hangúly. A többi szláv nyelvben változó. (Az indoeurópai alapnyelvben a hangsúly valószínűleg a szavak utolsó három szótagjára eshetett, de a leggyakoribb az utolsó előtti és az utolsó szótagi hangsúly volt.)


A magyar nyelv hangzásáról én is megoszló véleményekről tudok, de még egyazon nyelvet beszélők között is. Mivel főként spanyol anyanyelvűekkel voltam kapcsoaltban, a spanyoloknak pl. kifejezetten tetszik, a mexikóiak viszont nevetségesnek/furcsának találják. (A spanyolban, amire azt mondják, hogy 'furcsa', az inkább azt jelenti, hogy ronda). Hallottam konkrét véleményeket is, ezek közül a legtöbb szerint valamilyen szláv nyelvre hasonlít, vagy "lengyel és kínai keveréke".

2012. júl. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Most olyan furcsának érzem, hogy az a nyelv, ami számomra a legtermészetesebb dolog a világon, az másoknak különleges... :)
2012. júl. 19. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!