Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy külföldi (mondjuk angol)...

Egy külföldi (mondjuk angol) számára a magyar vagy a francia nyelv hangzik érdekesebben?

Figyelt kérdés
Merthogy szerintem a francia hangzás se semmi és mindenki azt mondja ,hogy a magyar elég érdekesen hangzik.

2012. jún. 23. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A magyar érdekesnek hangzik nekik mivel semmire sem hasonlít.


Nem rég mutattam egy orosz kollégámnak egy magyar weblapot és annyit mondott hogy "úristen kifolyt az agyam, ez nagyon nehéz".

2012. jún. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja , igen az angoloknak is érdekesen hangzik.Szerintük nincs benne logika.És szerintük lehetetlen úgy ejteni egy szót ahogy leírunk.


Érdekesnek találják.Sokszor kérik hogy mondjak valamit magyarul.

2012. jún. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A franciát szerintem bazonosítják, de a miénket általában nem.
2012. jún. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A magyar mindenképpen érdekesebb, mivel a frnaciát külföldön is sok helyen tanítják, angliában meg aztán pláne.

Egy svéd ismerősöm mondta, hogy a francia egyenesen sz.r nyelv, míg a magyar nagyon dögös, és érdekes. mindenre van szavunk, több is, és a legkisebb árnyalatokat is meg tudjuk fogalmazni.

Ráadásul a magyar tényleg nem hasonlít semmilyen másik nyelvre.

2012. jún. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!