Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek az izlandi vagy a...

Szerintetek az izlandi vagy a finn nyelv a szebb? Ti melyiket tanulnátok inkább, miért?

Figyelt kérdés
2012. júl. 3. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az izlandit, de ez nekem ilyen gyerekkori bolondériám, 12 éves korom óta szerelmes vagyok Izlandba :) Egyébként a finn is szép nyelv :)
2012. júl. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a finnről azt hallottam, hogy nagyon nehéz. Szerintem nem is egy szép nyelv. Az izlandi nyelvről kb. semmit nem tudok, de Izland nagyon szimpatikus ország. Szóval lehet, hogy inkább azt. Gyakorlati haszna egyiknek sincs túl nagy, kivéve, ha oda akarsz költözni egyszer. Akkor meg azt tanuld, ahova költözni szeretnél.
2012. júl. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerény véleményem szerint az izlandi szebb, viszont a finnt többen beszélik. Passzióból biztos, hogy az elsőt választanám, de ha ennyi időm lenne, akkor valami gazdaságilag is hasznos nyelvet tanulnék (angol, német, francia, orosz, kínai, arab esetleg spanyol).
2012. júl. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én most finnül tanulgatok, mert az érdekel a legjobban, de egyszer szeretnék izlandiul (és feröeriül) is megtanulni, jó lenne. :) Nagyon más a kettő, de nagyon különlegesek. A finn szerintem egy magyar anyanyelvű ember számára nem nehéz, annyira sok a hasonlóság a két nyelv szerkezetében. Az izlandi jóval nehezebb, és nincs is hozzá magyar nyelven megjelent könyv, úgyhogy nehéz vele elindulni, és a nyelvtana is bonyolult, de kihívások is kellenek az életbe :)

Akármelyik is tetszik, vágj bele, olyan nincs, hogy egy nyelvnek nem tudod hasznát venni! Ha "csak" hobbiként használod, már megérte, sőt, abból kellene állnia az életnek, hogy olyan dolgokat csinálsz, amik érdekelnek, mások véleményétől függetlenül. :)

2012. júl. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
van egy zenekar, a Sigur Rós, nekik köszönhetően szerelmes lettem az izlandi nyelvbe, szóval arra voksolok!
2012. júl. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az izlandi szebb. Pontosabban nem is maga a nyelv szebb, hanem a hozzá kapcsolódó kultúra tetszik. Én nemrégen kezdtem ezen a nyelven (és a vele majdnem megegyező óészakiul) tanulni, hogy megérthessem a sagákat, illetve a Skálmöld nevű együttes szövegeit.
2012. júl. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!