Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az angol world...

Mit jelent az angol world szó, és a magyar világ szó?

Figyelt kérdés

Eddig mindig azt hittem, hogy a world azt jelenti, hogy világ, és a szótár is egyetért velem.

Viszont most megláttam ezt a postot:

[link]

Szóval azt írják ez alatt, hogy a world csak a mi Földünket jelenti. Tehát magyarban a világ is csak a Földet jelenti, nem az egész univerzumot? Vagy a világon mindenki rosszul tudja ezt a szót? :D Segítsetek, össze vagyok zavarodva!



2012. júl. 2. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
A kommentekben alul is megy rajta a veszekedés. Legyen úgy mondjuk, ahol emberek élnek, az a mi világunk.
2012. júl. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

9gag-en használják rosszul.


Úgy a jó ahogy a szótárban van.

2012. júl. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kezdem azt hinni, hogy a szótár ír hülyeséget. Van egy világtérképem (ugye ez a szó is így használatos?) fent a falon, amire azt írja, hogy "the world". De még mindig nem tudom, hogy akkor most mi van.
2012. júl. 2. 20:53
 4/5 hollófernyiges ***** válasza:
Mind a kettőt jelentheti mindkét szó, a Földet is meg az univerzumot is. Amikor elkezdték használni, a kettő még ugyanaz volt :)
2012. júl. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 webnyelv ***** válasza:

Többnyire átvitt értelemben mondjuk, hogy "az egész világon". Az űrutazók kivételével nem nagyon jár ember a világűrben, szóval az nem túl érdekes a hétköznapi beszédben, hogy ott mi van.

A Föld az Earth. Mondhatjuk magyarul is, hogy az egész Földön, angolul on the Earth, és azt is, hogy az egész világon, angolul all over the world

Mivel a hétköznapi ember életében csak a Föld bolygónak van szerepe, ezért nem is nagyon van értelme úgy értelmezni szó szerit a Föld és világ szavakat, hogy a Földön kívül is. A lényeg, pl. a mindenhol szóra egy másik, választékosabb lehetőség, hogy "a Földön", "a világon".

2012. júl. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!