Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Franciások! Hogy írják azt,...

Franciások! Hogy írják azt, hogy sajtos sonkás szendvics és húsos szendvics?

Figyelt kérdés

Helyes-e:

un sandwich au jambon-fromage ???

vagy un sandwich avec jambon-fromage ???

vagy un sandwich avec jambon et fromage ???


És a húsos szendvicset hogyan írják?

a hús = de la viande, így a húsos szendvics= sandwich au viande ????


Mi a különbség az au és az avec között, mert mind a kettő kifejezi hogy -val,-vel.

Kezdő vagyok, így köszönöm előre is a segítséget:)



#francia #írás #húsos szendvics franciául #sajtos sonkás szendvics franciául
2012. máj. 19. 22:29
 1/2 anonim ***** válasza:

"sandwich jambon-fromage"

"sandwich á la viande" /viande nőnemű!/


A kérdésed érdekes. Én nem emlékszem, hogy hallottam-e valaha ezzel kapcsolatos nyelvtani szabályt.

A -val, -vel az alapból "avec".

Szókapcsolatokban, rögzült kifejezésekben fordul elő az "au" és az "á la". Mint például itt a kajanevekben. Úgy is fordíthatnánk, hogy szendvics "sajtos-sonkás módra" elkészítve, vagy húsosan. Szóval nem is -val-vel itt az "au", hanem inkább "módra".

A sporttal kapcsolatos kifejezéseket /jouer au tennis, vagy aux échecs/ sem úgy tanultuk, hogy "tenisszel, sakkal játszani", hanem hogy ezek ilyen rögzült kifejezések és kész./

Szóval azt jegyezd meg szerintem, hogy a val-vel, az AVEC + van néhány kifejezéscsoport, ahol a val-vel-hez hasonló a jelentésárnyalat, mégis inkább "au".

2012. máj. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod, ment a zöld kéz :)

Amúgy angol nyelvtanár vagyok, és a franciát kezdtem el tanulni hobbiként, tehát tudom hogy bármilyen nyelvben vannak olyan kifejezések amit így mondanak, a másik kifejezést pedig máshogyan fejezik ki pl. make a mistake, DE do the housework stb.

tehát a nőnem miatt nem au ...., hanem á la ....

nagyon köszi :))

2012. máj. 20. 16:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!