Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet vegyem fel? Mi...

Melyik nyelvet vegyem fel? Mi lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre is köszi a segítséget, olyanoknak szólna a kérdés akik jól átlátják, hogy mi lenne a legjobb.:) jelenleg angolul tanulok,de jövőre második nyelvet fel kell venni. a sulinkban eddig fakultációként(nem kötelezően) tanultam japánt, és kiderült, hogy fellehet másodiknak venni persze igent mondtam rá, de most nagyon elbizonytalanodtam. Nem a japán nyelvvel kapcsolatos dologgal szeretnék elhelyezkednek, sőt nem is nyelveken igazából angolul akarok jól tudni. Hallottam olyanokat, hogy az egyetemeken a japán vagy nem európai nyelvvizsgák nem elfogadottak, és nemis tanultam rendesen a nyelvet, aranyos meg minden, de kb alig tudok vmit csak ábácéket pár mondatot, szavakat. A szüleim szerint a németet kéne választani mert azzal többre mehetnék. Még nem tudom hogy mi akarok lenni. Segítenétek hogy melyik lenne a jobb választás? Viszont a német nem annyira tetszik "külsőre" van még francia de az nagyon nehéz, semmiképp sem akarom

előre is köszi!

15L


2012. máj. 15. 21:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az angol mindenképpen legyen meg magas szinten (konyha++). Mellette egy szláv nyelv a leghasznosabb. A spanyolnak még van értelme, na nem Spanyolország miatt... bár jóval kevesebb.

Német, francia, skandináv nyelveknek semmi értelmük!!! 10 évig tanultam németet, ha együtt kell dolgoznom egy némettel angolul beszélünk. Nyugat-Európa tud angolul! Japán, Kínai, Ó-Görög... ezek egyelőre még hobbi nyelvek, de elképzelhető, hogy a Te életedben lehet haszna (5%ot adok rá).

2012. máj. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem tetszik a német, akkor nézz körül a gimnázium kínálatában! Javaslom az oroszt, esetleg a franciát vagy a spanyolt, ebben a sorrendben.
2012. máj. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Figyi, én spanyolt választottam gimi elején, 4 éve tanulom, rájöttem, hogy a német ezerszer hasznosabb lett volna. Kb. akármilyen területen fogsz dolgozni, itt, Magyarországon az álláshirdetések 70%-a németet kér angol mellé. És ilyen munkanélküliség mellett, amikor ilyen nehéz egy pályakezdőnek elhelyezkedni, ez nagyon nem mindegy. Lehet, hogy azt gondolod, ez még messze van, én is ezt gondoltam, de az idők során rájöttem, hogy a német a jövőm szempontjából hasznosabb lett volna. Jövőre teszek egy középfokút spanyolból, aztán nem erőltetem tovább, rögtön elkezdek németet tanulni. Egyébként a spanyolt imádom, gyönyörű nyelv, tehát szórakozásnak jó, de szerintem a második nyelvet ne szórakozásból válaszd, az majd a harmadik-negyedik nyelvnél legyen szempont.
2012. máj. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Fogjátok már fel hogy NÉMET = ANGOL! Inkább NÉMET ≤ ANGOL. Semmi értelme.
2012. máj. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!