Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet vegyem fel? Mi...

Melyik nyelvet vegyem fel? Mi lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre is köszi a segítséget, olyanoknak szólna a kérdés akik jól átlátják, hogy mi lenne a legjobb.:) jelenleg angolul tanulok,de jövőre második nyelvet fel kell venni. a sulinkban eddig fakultációként(nem kötelezően) tanultam japánt, és kiderült, hogy fellehet másodiknak venni persze igent mondtam rá, de most nagyon elbizonytalanodtam. Nem a japán nyelvvel kapcsolatos dologgal szeretnék elhelyezkednek, sőt nem is nyelveken igazából angolul akarok jól tudni. Hallottam olyanokat, hogy az egyetemeken a japán vagy nem európai nyelvvizsgák nem elfogadottak, és nemis tanultam rendesen a nyelvet, aranyos meg minden, de kb alig tudok vmit csak ábácéket pár mondatot, szavakat. A szüleim szerint a németet kéne választani mert azzal többre mehetnék. Még nem tudom hogy mi akarok lenni. Segítenétek hogy melyik lenne a jobb választás? Viszont a német nem annyira tetszik "külsőre" van még francia de az nagyon nehéz, semmiképp sem akarom

előre is köszi!

15L


2012. máj. 15. 21:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
olasz?
2012. máj. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
spanyol?
2012. máj. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
57%
hát, erre nehéz mit mondani, én angolt és németet tanulok, de vigyázz, mert a némettel könnyen megjárhatod, mert azt mondják h az angol után az milyen könnyű, de nem így van... a főnevek névelője miatt elég nehéz, nekem legalábbis, hogy egyetemen mit fogadnak el azt nem tudom, de én a helyedbe a franciát választanám...
2012. máj. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A japán nehezebb a franciánál. A jövőd szempontjából szerintem a német a leghasznosabb. Van akkreditált japán nyelvvizsga Mo.-n, tehát el kell fogadniuk pont tekintetében (ha azt a nyelvvizsgát fogod letenni).
2012. máj. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Annyit tennék hozz, hogy japán középfokú nyelvvizsgát 4 év iskolai tanulás után nehezen tudok elképzelni. Legalábbis nagy elszántság kell hozzá és sokat kell majd otthon magadtól tanulni.
2012. máj. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
hát ez az hogy ezekre tök kevés idő van.. de a francia nem is érdekel, az angolt meg azért akarom, mert utazni szeretnék és tudni a főnyelvet:) köszi a válaszokat
2012. máj. 15. 22:05
 7/14 anonim ***** válasza:

Nézd, angol után kapásból mondanám a németet,de annak csak akkor lenne értelme, ha a "sógoréknál",vagyis Ausztriában vagy esetleg Németországban akarnál dolgozni.Mivel nem ez a helyzet, és a németet a két általam előbb említett országon kívül másutt nem igazán mondható elengedhetetlennek,én mondanám a kínait, a franciát és a spanyolt.


A kínait azért mert milliárdan beszélik, a spanyolt meg azért mert egész Spanyolország, Portugália és Dél-Amerika beszéli.S ha ezeket megtanultad használatképes szinten,akkor szerintem Bolíviától Kínáig sehol nem fognak tudni "eladni".

2012. máj. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
oké de bocsi a kérdésben azt írtam h más nyelvet nem lehet csak japánt , németet és franciát:s spanyolt szivesen tanulnék v olaszt:)
2012. máj. 15. 22:49
 9/14 anonim ***** válasza:

Második nyelvnek a német a legjobb. Ha az valamilyen okból kizárt, akkor a francia vagy orosz jöhet szóba.


A japán kb. Ázsia némete. Tehát ha Kelet-Ázsiában élsz, akkor műszaki és üzleti területen nagyon jól jöhet, ahogy a német Európában. Csak hát nem ott élsz.


"Még nem tudom hogy mi akarok lenni. "


Akkor nyilván a németet kell választanod, mert az orosz csak bizonyos szakmákban ér sokat.


"Viszont a német nem annyira tetszik"


A németet tanulók 99%-a nem tetszésből tanul németül. Nekem sem tetszik, de megtanultam, használom is, ismerősi körömben szintén sokan használják, kb. annyira, mint az angolt - egyiknek sem tetszik különösebben. Ahogy matematikát, fizikát vagy helyesírást sem tetszésből tanul a legtöbb ember a középiskolában.


"van még francia de az nagyon nehéz"


Könnyebb a németnél, kb. az angol szintje. A japán sokkal nehezebb mind a franciánál, mind a németnél.

2012. máj. 16. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

22:49


A spanyol egyetlen haszna, hogy utána könnyű franciát tanulni :))))

2012. máj. 16. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!