Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hi vagy Hy? (A kérdésem túl...

Hi vagy Hy? (A kérdésem túl rövid, a magyarázatom se hosszú xD)

Figyelt kérdés
Hogy helyes? Vagy mindkettő elfogadható? Általában külföldön azt látom hogy Hi-t használnak, magyarok meg sokszor inkább Hy-t.

2012. máj. 11. 07:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a hi elfogadható.
2012. máj. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Akkor a magyarok nagyon helytelenül használják.

Hi!

2012. máj. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a "Hi" a jó, ezt a "Hy"-t nem tudom, melyik agyoniskolázott találta ki, de abszolút nem helyes.
2012. máj. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
"Cuz poor literacy is kewl."
2012. máj. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Régebben (kb 7 éve) hy-t is használták (szlengben), de mára már szinte csak a hi megszokott.


Oka szerintem is az, mint amit a felettem lévő írt, csak nem poor literacy, hanem "bed grammr".

2012. máj. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 ChrisM ***** válasza:

Egyértelműen Hi, esetleg Hey, ha az Államokban vagy.

Amúgy az angol ajkú fiataloknak olyan spellingje van, hogy csak nézek sokszor... ez azért van, mert az angol nyelv írásmódjának fejlődése megállt a 19. században, túl bonyolult a kiejtéshez viszonyítva, ezért sokszor előfordul, hogy úgy írják le a szavakat, ahogy kiejtik.


De a Hy-al nem találkoztam még anyanyelvűnél.

2012. máj. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tehát a magyar fiataloknak (13-26) fogalmuk sincs az angol nyelvtanról. Kicsit meglepődtem, de annyira mégse...Köszi!
2012. máj. 12. 06:40
 8/8 anonim ***** válasza:
37%
Inkább azt mondanám, hogy sokszor a magyar emberek úgy gondoljak hogy vaganyabb ha a magyar kiejtéssel formazzak az angolt. Amire semmi szükség, az angol anyanyelvűek dolga az angolt formailag megújítani. Mi magyarok torodjunk a magyarral. En pl aposztrofot hasznalok amikor el akarok hagyni par betűt, mint pl "nem tudom" röviden "nemtom". Én úgy írom: "nem t'om"
2012. máj. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!