Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németben ezt a többszörös...

Németben ezt a többszörös birtokos szerkezetet hogyan mondjuk?

Figyelt kérdés

"Akinek a macskájának a farka fekete". Tehát elöl van egy Reflexivpronomen, és annak van egy bővítménye, aminek szintén van egy bővítménye. Úgy tudom, a wessen, deren, stb. névmásoknak csak egy birtokbővítményük lehet. Angolban úgy mondanám, hogy "the tail of whose cat is black", de itt is elég nyakatekerten hangzik. Németben azonban tényleg nem tudom.


Ötletek?


2012. jan. 24. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Én egyszerűsíteném. :)

"... deren/dessen Katze einen schwarzen Schwanz hat"

(Tehát a hat igével mindjárt jobb. :D)


Angolul is így mondanám: whose cat has a black tail.


Nem kell túlbonyolítani, mert még értelmetlen is lesz.

2012. jan. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ha nem pusztán állítjuk, hogy fekete a farka, hanem mondjuk azt akarjuk mondani, hogy "akinek a macskájának a fekete farkán piros pöttyök vannak" vagy "akinek a macskájának a fekete farkával", vagy "akinek a macskájának a fekete farkáról"?
2012. jan. 24. 21:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor kettébontom: Sie/Er hat eine Katze, deren Schwanz schwarz ist mit roten Punkten (vagy mi volt).

A kacifántos példáidat még magyarul sem úgy mondanám. :D


Értem, hogy mire akarsz kilyukadni, de nem hiszem, hogy arra van normális német mondat. Magyarul se mondunk ilyet, ők sem mondanak.

Ha nagyon akarom, mondhatom, hogy "dessen Katze, deren Schwanz schwarz ist, ..." - de ez borzalmasan hangzik.

2012. jan. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!