Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » ÖRMÉNY nyelvhez nyelvtan esetleg?

ÖRMÉNY nyelvhez nyelvtan esetleg?

Figyelt kérdés

Örményül szeretnék itthon tanulni de kéne nyelvtan is, akár online (angol is lehet) vagy akár máshogy.

Mennyire nehéz?

Netes szótár?



Előre is köszi!


2011. dec. 7. 22:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Találtam néhány linket az örmény nyelv tanulásával kapcsolatban, de úgy látom, nem sok helyen folyik az örmény nyelv oktatása (Bp. a fő központ), a neten meg kevés a segédeszközök száma. Itt vannak a hivatkozások: [link] [link] [link] Ha tudsz oroszul vagy közel állnak hozzád az indoiráni nyelvek, akkor biztosan meg fogsz birkózni az örménnyel. Feltéve, ha találsz hozzá elég nyelvkönyvet vagy pl. érdeklődsz tanfolyamokon.
2011. dec. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ő..az örmény az indoeurópai nyelv.:)

Amúgy köszi a linkeket.:)

2011. dec. 8. 15:13
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az indoeurópai nyelvcsalád önálló ágon fejlődött nyelve - mint pl. a görög vagy a kelta. Nem indoiráni tehát. (Mondja egy - részben - örmény származék, aki..nem tud örményül, sajnos.)
2011. dec. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is tudom, csak azért az indoiránit írtam, mert azzal közelebbi rokonságban áll. :)
2011. dec. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 mustafa33 ***** válasza:
71%

Első, mi köze az oroszhoz? Ha csak nem arra gondoltál, hogy orosz által könyebben van lehetősége tanulni.

Mikor Jerevánban egy néninek a buszon azt válaszoltam egy nem értett kérdésére, hogy izvinyitye, ja ne panyimaju, úgy elkezdett szidni, hogy hátra kellet menekülnöm. Azt kiabálta, hogy szégyejem magam ha nem akarom érteni a fajtámat és inkább oroszul beszélek, és még sok csúnyát is mondott. Pedig nem vagyok örmény. Barna haj, bajusz, fekete ing. Ebből következtette. Még a szovjet időkben történt.

2011. dec. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 mustafa33 ***** válasza:
Egyébként kitartást! Nagyon szimpatikus (és inteligens) nép és ország. Tanulj.
2011. dec. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 2:08as:


akkor nagy megtiszteltetés ért azon a buszon! Örménynek néztek téged is! Ezért szidott meg az a hölgy, - hiszen az örmények számára az orosz ugyanolyan hódító volt, mint bárki más; aki az ő nyelvén szólalt meg, örmény kinézete ellenére, azt nemzetárulónak bélyegezték..úgyhogy - a szemrehányástól függgetlenül - "dagadhatott a kebled":-).


Ezzel együtt, orosznyelv-tudással talán közelebb lehetne kerülni a célhoz. Valószínű, hogy a szovjet időkben minden - jelentősebb - bekebelezett nép nyelvéről adtak ki tankönyveket. Talán itthon sem lehetetlen a tanulás: a XVI. kerületben például van Örmény Kisebbségi Önkormányzat. Egy időben még nyelvtanfolyam is volt, ha jól tudom. Meg kéne érdeklődni, hátha máshol is van ilyen. Az örménység pedig valóban figyelemre méltó, "nagy" nép: óriás kultúrát teremtett, büszke rá..kitartó, leleményes, életerős. Példát mutathat másnak is. (A fájától messze esett örmény-származék voltam).

2011. dec. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
2:08-as, igen, megnyugodhatsz, arra gondoltam, hogy az orosz nyelv ismerete hozzájárulhat az örmény egyszerűbb elsajátításához, hiszen hosszú ideig szovjet befolyás alatt állt, és ez a nyelvükre is erősen rányomta a bélyegét...
2011. dec. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Picit sem voltam nyugtalan:-): tudtam, mit akarsz mondani.

Kicsit tendenciózus, amit én itt csinálok: azért "beszélem túl" a válaszaimat, mert tudom: nagyon látogatott, olvasott ez az oldal. Azt hiszem, jó, ha a nagyon fiataloknak átad az ember olyan információkat, amelyekhez - esetleg - nem jutnának hozzá. Épp csak ennyi.

2011. dec. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
????
2011. dec. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!