Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol - Mit jelent ez az...

Angol - Mit jelent ez az egyetlen, rövid mondat?

Figyelt kérdés

"I'm officially off the rails."


Nem tudom. a "Most már hivatalosan is padlón vagyok"-on kívül semmi nem jut eszembe, ez pedig biztosan nem:D köszönöm.


2011. nov. 23. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Szó szerinti fordításban: "hivatalosan rácson kívül vagyok"


Olyasmit jelenthet, hogy hivatalosan is szabadlábra helyeztek.

2011. nov. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de egy fiatal lány mondta..vagy érthetjük felszínesen is? Felszabadult valamilyen teher alól?:D (Tényleg köszönöm egyébként, felpontoztalak)
2011. nov. 23. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a rácson kívül dolog teljesen marhaság. Jobban rá kéne hangolódnotok az angol nyelvre! A "rails" alapjelentése az, hogy sín(ek). Aki meg "off the rails" állapotban van, az ugye lejött a sínről. Magyarban is használjuk ezt a kifejezést, csak ellentétesen, úgy hogy sínen van valaki vagy valami. Na akkor az mit jelenthet, hogy nincs sínen, vagy lejött a sínről? Nem pont azt, mint amit a magyar kifejezés ellentétéből gondolhatnánk, de valami hasonlót. Azt jelenti, hogy valaki, valakinek a viselkedése eltér a szokásostól, az átlagostól, a normálistól valahogy úgy, ahogy a nem sínen haladó, azaz kisiklott vonat. Egy szóval úgy lehetne fordítani, hogy megőrült, vagy őrült, bár annál kevésbé erős kifejezés, inkább átvitt értelemben mondják.


Tehát akkor a mondatunk: Hivatalosan is őrült/bolond vagyok. De itt az őrülthöz azért kell tennünk egy kis időzőjelet, aki ezt mondja magáról, azért nem szó szerint érti.

2011. nov. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jaj.:D Nagyon szépen köszönöm, kedves(:
2011. nov. 23. 20:29
 5/5 anonim ***** válasza:

"Teljesen kisíklott az életem."

-olyasvalaki mondhatja ezt aki egy nagyobb sokk/csalódás következményeként rossz útra tért,esetleg masszívan elkezdett bulizni, meg ami ezzel járhat: rendszeresen, keményen inni és drogozni,és utóbbi következményeként esetleg rossz társaságba is keveredett,és a züllés útján elindult lefele a lejtőn.

2011. nov. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!