Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van az angoloknak...

Miért van az angoloknak mélyebb hangjuk, mint nekünk?

Figyelt kérdés
2009. máj. 3. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

a nőknek magasabb sokkal..

egyébként nem tudom.

2009. máj. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Azt én is észrevettem, hogy a hangszínük eltérő, ez lehet genetikai, de a nyelv milyenségéből is adódhat, vagy az adódhat az előbbiből. Lényeg a lényeg: amikor angolul beszélek, az én hangtónusom is megváltozik.

Szép nyelv :D

2009. máj. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Nem genetikai az ok. Egyszer olvastam egy nyelvészeti cikket arról, hogy a világon mindenhol azonos hangképző szervekkel születnek a gyerekek, tehát elvileg az összes nyelv összes hangját képesek lennének leutánozni és megtanulni, de valahány éves kor után rögzülnek a mozdulatok (hogy tartja a nyelvét, ajkát, stb.) és utána már nehéz új hangokat megtanulni. Ezért van az, hogy idegen nyelvet beszélve szinte mindenkinek akcentusa van.


Az nekem még nem igazán tűnt fel, hogy az angolok mélyebb hangon beszélnek, az viszont igen, hogy a Távol-Keleten sokkal magasabb hangon beszélnek (főleg a nők) mint úgy általában Európában. Ezzel kapcsolatosan a tudósok még méréseket is végeztek. Úgyhogy a nyelvben és a környezetben kell keresni a választ. Ha egy gyerek olyan helyen nő fel, ahol mindenki alapvetően mély hangon beszél, akkor ő is azt fogja megtanulni.

2009. máj. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2009. máj. 6. 09:06
 5/5 anonim válasza:
Rengeteg zsíros kaját zabálnak!
2010. febr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!