Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire becsüljük meg anyanye...

Mennyire becsüljük meg anyanyelvünket?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 09:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
93%

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 09-08 18:59

Ez volnék én.

Igazából nyelvújítás idején is úgy hozták a köztudatba az új (vagy éppen régi, csak épp elavult) szavakat, hogy segítségül hívták a sajtót. Ez ma már egyszerűbb nem is lehetne, hiszen mindenki néz tv-t, jó lenne, ha az igazi magyar szavakat ott használnák és akkor úgy is rögzül az emberben egy idő után. Ahogy egy előttem szóló is írtam, hogy dokkolni meg ilyenek, rémes... Angliában majd lehet ezt a szót használni, de ez egyenlőre még Magyarország. Igazából én majdnem biztos vagyok benne, hogy pár száz év múlva a magyar nyelv mai formája megszűnik létezni és angol irányba fog eltolódni. Szomorú , mert én tényleg örülök, hogy egy ilyen nyelv büszke használója lehetek :)

2011. szept. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Amit a sajtóról, tv-ről írsz nagyon jó és célszerű lenne, csak az a baj, hogy éppen ezek az intézmények rongálják a legjobban a magyar nyelvet.Figyeld meg, hogy ahogy írtad az elangolosodáson túl már jasz szavakat is használnak a tv csatornák.Amint a nyelvújításkor most is nagy társadalmi

összefogásra lenne szükség de kitörődik most ezzel amikor a léttünkért harcolunk.

2011. szept. 12. 03:34
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ja, csak - ahogy a kérdező írta - pont a sajtó teszi tönkre + a mai fiatalság.

Az idős emberek - sőt akárki, aki idejében nem volt ilyen 'nyelvhasználat', azok meghalnak, sajnos előbb-utóbb mindenki/minden meghal/kihal.

Sajnos bele kell törődnünk, de azzal segíthetünk a helyzeten, ha mi magunk szépen és helyesen használjuk!


Nyelvtanórán jöttem rá, hogy milyen logikus nyelvünk van. Milyen jól "ki van találva", milyen szép...

Igaz, csak számunkra logikus nyelv, mert szerintem a többi nemzet nem igazán ismeri és az első nyelvtani szabályba beleőrülne, de szerintem egy tökéletes nyelv.

Egy oldalon azért láttam, hogy pár ember (aki tényleg külföldi, nem magyar zármazású) szeretne megismerkedni a nyelvünkkel. Jó is volt olvasni...

2011. szept. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Bizony úgy van ahogy írod.Több külföldi író, költő nyilatkozott, írt arról, hogy a magyar nyelv milyen szép, többek között Bernard Shaw aki a világ legszebb nyelvének tartotta a magyar nyelvet és azt mondta hogyha ezen a nyelven írhatott volna sokkal szebben és sokoldalúbban tudta volna magát kifejezni.
2011. szept. 13. 03:11
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!