Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire becsüljük meg anyanye...

Mennyire becsüljük meg anyanyelvünket?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 09:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire, pedig árnyaltabb nyelv mint a többi.

Sok olyan szavunk van, amit más nyelvben csak egy szóval, ugyanazzal tudnak kifejezni.

A nyugati nyelvek lenézik, mert túlságosan keletről jött nyelv. Meg sem akarják ismerni, amúgy némelyik nyugati meg sem tudná tanulni.

2011. szept. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, akik annyira igénytelenek, hogy nem fordítanak kellő időt, hogy helyesen írjanak, azok egyáltalán nem becsülik.
2011. szept. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%

Megbecsüljük, hiszen használjuk. Ezáltal életben tartjuk.


Talán a helyesírásra lehetne nagyobb figyelmet fordítani. De ahogy a nyelv maga, úgy a helyesírás sem kőbe vésett dolog. Változik. Ez a lényeg.

2011. szept. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy 'változik a helyesírásunk', de akkor is idegesít engem, hogyha valaki nem ír helyesen... :/

Na, de mindegy is!


Én megbecsülöm. Szerintem a magyar egy szép nyelv, különleges. :-)

2011. szept. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én büszke vagyok arra, hogy egy ilyen nyelvet beszélek, illetve törekszem arra is, hogy minél több idegen nyelven is megtanuljak.

Viszont marhára idegesít, ha olyasmit látok, hogy valaki (főleg neten) direkt borzalmas helyesírással hozakodik elő. Ez most valami trend vagy mi, hogy j helyett ly-t írnak (és fordítva) , pl miért nem lyönnek át? lyere már ide! Vagy épp: annya, kukkancs , lyáték, juk, mencs meg stb. Ez egyszerűen irritáló és elképesztő módon be tudok szólni annak, aki ezt a minimális helyesírási szintet nem képes megütni.

2011. szept. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat írtatok,teljes mértékben egyetértek veletek.
2011. szept. 9. 04:24
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 18:59


És eek még a jobbak!

2011. szept. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Na csatlakoztam hozzájuk.

Eek = ezek.

2011. szept. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én főleg ezt a "fajta" írást utálom:

úttáloom magyarországott -____-"""""" loll. (ŁŁŁ) szeretleeekmindeneljobann.okcsá.


HÁNYADÉK! Miért nem lehet normálisan, érthetően és legfőképpen helyesen írni? Miért nem??? Ennyire nehéz?

Fúj! Undorító... De komolyan.

Miér tnem lehet életben tartani ezt a szép nyelvet? A magyar szerintem az egyik legjobb és legszebb, leglogikusabb nyelv - ha nem is, én annak tartom!

Lehet, hogy az angol is egy kifejezetten logikus nyelv, de bármennyire is odavagyok az angolért (mert biz' így van), de a magyar a "námbör ván".


Amúgy is, szerintem tök gáz/ciki/kínos, hogy így írnak egyesek.


Jaj, ami a "legjobb", hogy kezd eltűnni a nyelvünk...

Például híradókban sokszor mondják a "dokkol" szót a "kiköt" szó helyett.

Vagy: anno. Ez a szó már maga is idegesít. De ááá, nem lehet a 'régebben, korábban, annak idején stb...' kifejezéseket hazsnálni.



A kérdésre a válasz: én megbecsülöm. Remélem azért sokan vagyunk így, de azért ahogy észrevettem, legalább vannak, akik egyetértenek velem.

2011. szept. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Még meg sem említetted az "így működik","erről szól" amiktől

én is kiütést kapok, hogy a "vao"-ról már ne is beszéljek.

Egy nagy kincs van a bírtokunkban nekünk magyaroknak ez a magyar nyelv szókincse.Erre a kincsre nem vigyázunk sőt tönkre tesszük, mi marad az utódoknak.Sokan mondják még

nyelvészek is, hogy a nyelv fejlődik és ez a fejlődés velejárója.A mai nemzedék már nem értené meg az ezer évvel ezelőtti emberek beszédjét.(Sajnos én már a mai generáció

beszédjét is alig-alig értem.)

Mi lenne a megoldás??

2011. szept. 11. 05:45
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!