Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Svédországi munkavállaláshoz...

Svédországi munkavállaláshoz mennyire kell a svéd nyelv ismerete? Elég az angol profi szinten vagy kell a svéd is?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 21. 01:01
 1/9 anonim válasza:
100%

Nem feltétlenül, van ahol angol nyelv tudással is lehet munkahelyet szerezni, ezt a hirdetésben ki is írják.

Persze nem árt ha jól tudsz Svédül, akkor esélyed lesz az elhelyezkedésre.

2009. ápr. 21. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Stimmt. Északon mindenki beszél angolul (nem úgy, mint itt...), úgyhogy simán ellehetsz azzal is - csak általában magukkal az emberekkel mégis egy fokkal könnyebb személyesen is jóba lenni, ha beszéled a nyelvüket.


A svéd ráadásul amúgy is egy igen-igen egyszerű nyelv, az angolnál csak egy fokkal bonyolultabb, de a németnél még így is messzemenően könnyebb. És ha bármelyik nyelvet is ismered ebből a kettőből, már előnnyel indulsz, ha meg mindkettőt, akkor főleg gyorsan haladhatsz. Nagyon hamar el lehet jutni belőle középfokú szintre, és érdemes is megtanulni egyrészt mert nagyon szép, másrészt meg ha svédül beszélsz, akkor gyakorlatilag norvégül is, és még a dánt is elég jól megértheted.

2009. ápr. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ismerősöm ment ki svédbe alapfokú angollal. Talált úgy is munkát, és hónapok alatt megtanulta a svéd nyelvet is olyan szinten hogy el tud beszélgetni bárkivel. Már nem is tervezi hogy hazajön... meg tudom érteni :)
2009. ápr. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szabad esetleg érdeklődni, hogy milyen munkát kapott? Köszönöm.
2009. ápr. 22. 04:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne, és főleg az, hogy milyen úton talált rá a munkára/hogyan, hol keresett?
2009. ápr. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hali!

Remélem még érdekel a válasz. =)

Nekem két bátyám él kint. (Egy év múlva én is kiköltözöm tanulni) Ők ismerősön keresztül jutottak ki. Elég sok állást próbáltak már(pl. festő, lángvágóval dolgoztak, vagy sínek áttelepítése miatt erdőt ritkítottak) és mindegyikkel jól kerestek. Mondjuk azt tudni kell, hogy nem egy leányálom ott a munka, de jól megfizetnek. Szerintem, ha most készülsz oda nézz körül a neten. Biztos találsz valakit aki ki elintézni neked kint a munkát, mivel a kinti magyarok nagyon kedvesek egymással. =) Viszont azzal számolnod kell, hogy lényegesen kevesebb most az állás, mivel ott is gazdasági válság van. Az angol profi szinten pedig több mint elég. (Bátyáim úgy mentek ki, hogy az egyik csak 4 évig tanult középsuliban, a másik meg nem is tanult angolul) Viszont ha csaj vagy akkor nem nagyon lesz munkád legfeljebb takarítás ilyesmi. Vagy bejelentheted magad munkanélkülinek, ha ki jutsz és 200.000 (lehet többet, de ennyit biztosan) kapsz havonta egy ideig, hogy megtudj élni és keresnek neked munkát.

Bocsánat, ha valamit rosszul fogalmaztam meg. Ha van még kérdésed én szívesen válaszolok.

Remélem ki jutsz Svédországba! :)

2009. aug. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi azt elfelejtettem írni, hogy két adókulcs van kint, szóval kétszer kell adózni.
2009. aug. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Itt élek és bizony kell a svéd nyelvtudás, nagyon sok interjún kiemelik és megkövetelik. Itt is nőtt a munkanélküliség és elsősorban a svédek a saját fajtájukból választanak, ami érthető is.

Az hülyeség és az nem él itt, aki szerint elég az angol.

Az biztos, hogy perfekt beszélik az angolt, de megkövetlik a svédet. Egyébként nagyon könnyen tanulható, fantasztikus a nyelvoktatásra specializálódott külföldieknek szóló SFI iskola. A tanárok úgy magyaráznak, mintha ovisok lennénk.

2010. febr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nőként nincs munka??
2010. jún. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!