Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy mondanátok angolul, hogy...

Hogy mondanátok angolul, hogy valaki "jó fej"?

Figyelt kérdés
Jól belekeveredtem a dolgokba, az egész sztorit nem mesélném el, lényeg hogy kaptam egy idegennyelvű üzenetet, illetve én is adtam egy magyar nyelvűt. A "játék" lényege annyi volt, hogy majd otthon tudjuk csak lefordítani ki mit gondol a másikról, viszont szerencsétlennek nem megy, mert az a kifejezés hogy valaki jó fej, tudtommal nem igen létezik más nyelvben. Próbáltam megmagyarázni, hogy ez nálunk mit is jelent, de az sem volt az igazi. Nem jut eszembe semmi épkézláb rá. Valami ötlet?
2011. aug. 21. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:

good man


és most jobbról előzném azokat, akik elkezdenek flame-elni, hogy az nem azt jelenti, de ezt egy olyan minnesotai sráctól hallottam, akinek magyar a barátnője és ők is próbálták már ezt lefordítani, és ez volt a legközelebbi, good man, good guy, face, de a good man az olyan "in general", ahogy ő mondta, meg a good manben több is benne van annál, mint hogy valaki jó arc, vicces, stb. ez van, ez angol, kicsit szegényebb nyelv mint akármelyik másik :)

2011. aug. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
good guy? :D
2011. aug. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Én coolt mondanék:D
2011. aug. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, hogy nem csak nekem okoz problémát ez a kifejezés. :) Majd megpróbálom valahogy körbeírni megint neki, nem is gondolkodtam amikor írtam, hogy szerencsétlen ezt ugyan le nem fordítja sehogy, semmilyen programmal. :)
2011. aug. 21. 17:42
 5/8 anonim válasza:
89%
Coolface.
2011. aug. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
89%
Előző vagyok, és én angliában ezt használtam, mindenki megértette.
2011. aug. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
He's cool. He's a cool cat.
2011. aug. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
he's great, a great guy, he's ace, he's a ripper,
2011. aug. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!