Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az h "go figure"?

Mit jelent az h "go figure"?

Figyelt kérdés
2011. aug. 20. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
2011. aug. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Menj és találd ki (magad).


Találd ki.


Igazából a "Go and figure (it out)!"-ból jönn, ami a "Menj és találd ki" megfelelője.

2011. aug. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az interneten kutatva a magyarázatokat erre a kifejezésre, megállapíthatom, hogy különféle helyzetben használják. (Go figure.)


1. "Hát igen.", "Ki gondolta volna?" Válaszként adják egyáltalán nem meglepő kijelentésekre, szarkasztikus értelemben.

Példa: A és B vásárolni mennek egy nyáron, szép napos időben.

A: It's sunny today, huh? = Napos idő van ma, mi?

B: Go figure! = Hát igen, az (nagyokos).


2. "Most szólj hozzá", "Most mondd meg"

Példa:

"The ONE day I call in sick at work, and the fucking boss, who happens to leave work early... sees me at the strip joint...go figure!!!"


Az egyetlen nap, amikor beteget jelentek, és a rohadt főnök, aki történetesen korábban megy el a munkából... meglát engem a sztriptíz bárban... Most mondd meg!!!


3. "Hát nem fura". "Fura, nem?" Így mutatod ki a zavarodat ellentmondásos vagy megmagyarázhatatlan esetekben.


Példa: Azok az afrikai-amerikaiak megsértve éreznék magukat olyannyira, hogy esetleg még agyon is vernének, ha őket niggereknek neveznéd. De sokszor egymást is úgy szólítják. Fura, nem?


Those African Americans would feel offended and sometimes even go so far as beating the SHlT out of you if you call them NlGGER. But they call each other that a lot. Go figure.



4. "Nem tudom. Tudd meg."


Példa: Valaki ruhát válogat az üzletben és megkérdezi a másikat, "Jól áll ez a ruha rajtam". "Nem tudom, próbáld fel!".


A person says 'Does this dress looks good on me?' , and another person says 'Go figure!'(try the dress out).

2011. aug. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Dolgozd ki, talald ki, ki tudja mar.
2011. aug. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11:30-é a magfelelő válasz!
2011. aug. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Go and figure out! Menj és fejtsd meg/találd ki. De ismerni kéne a környezetet.
2011. aug. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2011. aug. 31. 13:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!