Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Franciát és angolt tanulok,...

Franciát és angolt tanulok, mit vegyek fel 3. nak?

Figyelt kérdés
Olasz, német vagy spanyol? Légyszi indokold is!
2011. aug. 11. 17:59
 1/9 tetro ***** válasza:
spanyolt. mert sokkal több haszna van globális szinten.
2011. aug. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Például közel laksz-e az osztrák határhoz? Mert ha igen akkor németet.

Bár én a helyedben olaszt tanulnék. Annyira szép dallamos nyelv.

Ráadásul ha már angolt úgyis tanulsz( hisz az világnyelv), oly mindegy melyik másikat is választod mellé. A németek is angolul tanulnak.


Neked kell tudnod milyen területen akarsz dolgozni majd a későbbiekben és ehhez melyikre van szükséged.

2011. aug. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tetro ***** válasza:
én elég sokat utazok. a németeknél mindenki beszél angolul. az olasz olaszországon kívül nem igazán használható. dél-amerikában viszont spanyol nélkül semmire se menni. ráadásul usában is beszélni a lakosság 20% lassan, egész közép-amerika...
2011. aug. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha franciát és angolt tanulsz, akkor nyilván szereted a jól hangzó, szép nyelveket, ezért neked egy elegáns, dallamos nyelvre lenne szükséged - ezért ajánlanám a németet.
2011. aug. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Najó, komolyra fordítva a szót:


Szóval nem tudom, mennyire vagy kibékülve a némettel, de ezek közül én azt választanám. Nem újlatin nyelv ugyan, nem a legszebb hangzású, de ezek közül a leghasznosabb, főleg itt, Európában.


"spanyolt. mert sokkal több haszna van globális szinten."


Globális szinten szerintem nincs sok haszna. Úgy értem, persze, a fél amerikai kontinens ezt beszéli, de mire megy ő azzal? Többnyire rossz-közepes gazdasági szinten álló országok, valószínűleg nem fog túl sokat tartózkodni Argentínában vagy Mexikóban. Kirándulni meg oda is jó az angol, a színvonalas szállodákban azt ott is beszélik. Tehát az, hogy egy nyelvet világviszonylatban hányan beszélnek, szerintem még nem feltétlenül jelzi a fontosságát. Hiába beszélik sokan, az európai ember nem kerül túl sokszor kapcsolatba Közép- és Dél-Amerikával. Azért meg, hogy Európában tudjon spanyolul beszélni, nem túlzottan érdemes megtanulni.


Az olasznak van szerintem a felsoroltak közül a legkevesebb haszna. Állítólag szép (én nem tartom annyira annak), de azt meg tényleg aránylag kevés helyen beszélik.



Szóval itt mindenképpen a német.

2011. aug. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is a németre gondoltam elsőre, de azt mondták h felesleges 3.nak is ilyen világnyelvet tanulni (annak ott a francia meg az angol), inkább vmi egzotikusat válasszak. De ezek közül...
2011. aug. 11. 20:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Nehogy azért ne tanuld, mert feleslegesnek mondják! Hogy lenne már felesleges? Nyilván akkor jársz jobban, ha minél több világnyelvet tudsz. (Amúgy világnyelvnek szerintem csak az angol világnyelv, de mindegy) Ha van kedved hozzá, vágj bele!
2011. aug. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezek között nincs egzotikus, és a legtöbb egzotikus nyelvhez elég nehéz hozzájutni itt Magyarországon.
2011. aug. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tetro ***** válasza:
én mindenfelé dolgozom a világban. angolul beszélek, némileg olaszul. két nyelvnek éreztem eddig igazán többször hiányát. a kínainak meg a spanyolnak.
2011. aug. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!